Volkswagen ID. Buzz Cargo IAA Transportation izstādē iegūst titulu – Gada komercauto

No 19. līdz 25. septembrim Hannoverē norisinās IAA Transportation komerctransporta izstāde, kurā savu pirmizrādi plašākai publikai piedzīvo Volkswagen ID. Buzz Cargo un jaunais Volkswagen Amarok. Izstādes laikā Vācijas Automobiļu rūpniecības asociācija (German Association of the Automotive Industry) pasniedza balvas izcilākajiem auto, kur ID. Buzz Cargo saņēma titulu Gada zvaigzne 2023. Starptautiskajā pasākumā pirmo reizi ir apskatāmi arī vairāki speciālie transportlīdzekļi no Volkswagen komerctransporta nodaļas (VWCV).

ID. Buzz Cargo ieguva šo prestižo starptautisko apbalvojumu vēl pirms nonākšanas Volkswagen auto salonos. Pilnīgi elektriskie ID. Buzz un ID. Buzz Cargo pie klientiem nonāks ar CO2 neitrālu bilanci. Ražotājs jau ir saņēmis 13 700 ID. Buzz pasūtījumus, no kuriem puse ir Cargo versijas transportlīdzekļi.

Labākos jaunos auto ik gadu vērtē žūrija, kuras sastāvā ir 34 komerctransporta nozares žurnālisti no vairākām valstīm. Žūrijas priekšsēdētājs Džarlats Svīnijs (Jarlath Sweeney) stāsta: “Reti notiek tā, ka tirgū ienāk pilnīgi jaunas koncepcijas komercauto, sabiedrībā radot milzu ažiotāžu. Apsveicam Volkswagen komerctransporta nodaļu ar šī unikālā transportlīdzekļa radīšanu!”. Apbalvojumu saņēma Volkswagen komerctransporta nodaļas izpilddirektors Karstens Intra (Carsten Intra).

Līdzās visā pasaulē ar nepacietību gaidītajiem ID. Buzz modeļiem, pilnīgi jaunajam Amarok, sportiskajam Multivan Edition īpašajam modelim un Caddy Maxi Dark Label, ir apskatāmi arī interesanti speciālie transportlīdzekļi no virsbūvju ražotājiem, kas piedāvā gudrus risinājumus praktiski visās kategorijās un jomās.

Jaunais ID. Buzz: šis daudzpusīgais elektriskais transportlīdzeklis ir viens no gada gaidītākajiem jaunajiem produktiem.  2022. gada IAA Transportation izstādē notika tā Cargo (kravas) versijas publiskā prezentācija. Līdzās kravas versijai izstādē uzmanības centrā ir arī piecvietīgais ID. Buzz Pro. Ar ID. Buzz modeļiem Volkswagen komerctransporta nodaļa pārceļ VW hipiju busiņa mūžam jauno auru modernajā laikmetā. Klasiskā modeļa sajūtas ir izbaudāmas, jau iekāpjot tā salonā – paaugstināta sēdpozīcija, roku balsti, īsa priekšējā pārkare, vertikāls priekšējais panelis. ID. Buzz Pro ir īpaši piemērots ģimenēm ar bērniem, aktīvai atpūtai un biznesam. Savukārt ID. Buzz Cargo aizsāk jaunu komerctransporta ēru.

ID. Buzz Ambulance, Multivan Taxi, Crafter flatbed truck

ID. Buzz Ambulance, Multivan Taxi, Crafter flatbed truck

Abās ID. Buzz versijās elektromotors attīsta 150 kW (204 ZS) jaudu.  77 kWh akumulators (neto enerģijas ietilpība) ir iebūvēts zemu grīdā. ID. Buzz Pro nobraukuma rezerve ar vienu uzlādi WLTP ciklā ir līdz 423 kilometriem, savukārt ID. Buzz Cargo – līdz 425 km. Līdzstrāvas ātrās uzlādes stacijās ar 170 kW jaudu akumulatoru iespējams uzlādēt 30 minūtēs (no 5 līdz 80 %).

Jaunais Amarok: IAA ir pasaulē pirmā nozares izstāde, kurā var aplūkot pikapa otrās paaudzes modeli. Pārdomātais funkciju klāsts – vairāk nekā 20 jaunas palīgsistēmas, mobilie tiešsaistes pakalpojumi, efektīvi dzinēji ar augstu griezes momentu, divas pilnpiedziņas tehnoloģijas un īpaši šim modelim izstrādāti aksesuāri, padara jauno Amarok par vienu no daudzpusīgākajiem modeļiem savā klasē.

Atsevišķās valstīs Amarok būs pieejams jau šī gada nogalē dažādās  versijās – Amarok, Life, Style, PanAmericana un Aventura, kā arī būs iespēja izvēlēties DoubleCab (četrdurvju) vai SingleCab (divdurvju) kabīni. Standarta aprīkojumā ietilpst pilnpiedziņa, ādas apdare, IQ.Light LED matricas priekšējie lukturi, LED aizmugurējie lukturi, informācijas un izklaides sistēma ar navigācijas funkciju, Harman-Kardon audiosistēma un dažādas vadītāja palīgsistēmas, piemēram, ACC+ adaptīvā kruīza kontrole. Būs pieejami četri turbodīzeļa (TDI) dzinēji un viens turbobenzīna (TSI) dzinējs.

Amarok

Amarok

Jaunais Multivan Edition: šis īpašais modelis ir ārēji vissportiskākais no visiem klāstā pieejamajiem auto. Modeļa koncepciju raksturo melnas krāsas elementi, piemēram, jumts Deep Black perlamutra krāsā, tumši tonēti logi aizmugurē, kā arī aptumšoti LED aizmugurējie lukturi. Priekšpusē ir spīdīgi gaisa ieplūdes režģi, kas papildina melno detaļu gammu. Jauno Multivan Edition iespējams izvēlēties kādā no divām virsbūves garuma versijām (4 973 mm un 5 173 mm), ar piecām, sešām vai septiņām sēdvietām un ar jebkuru piedziņas sistēmu (PHeV, TSI, TDI).

Hanoverē notiekošajā IAA izstādē pirmo reizi tiks demonstrēta arī Good Night komplektācija ar atlokāmu gultu un iespēju aptumšot salonu, kas pārvērš jauno Multivan par nelielu kemperi.

Jaunais Caddy Maxi Dark Label 1,5 TGI: jaunās paaudzes Caddy tirgū nonāca 2020. gadā. Savukārt tagad Volkswagen komerctransporta nodaļa IAA izstādē prezentē jauno Caddy Dark Label. Sistēma ar saspiestās dabasgāzes iekārtu (kas darbojas arī ar biogāzi) izceļas ar zemu patēriņu un tikpat zemiem izmešiem, un padara 1,5 TGI versiju ļoti ekonomisku. Saspiestās dabasgāzes patēriņš NEDC kombinētajā ciklā ir 4,3 kg/100 km.

Vairāk nekā 30 unikāli modeļi: Volkswagen komerctransporta nodaļas stendā ir apskatāmi arī desmitiem citu speciālo transportlīdzekļu no virsbūvju ražotājiem, kas piedāvā gudrus risinājumus praktiski visās kategorijās un jomās. Viens no tādiem ir, piemēram, vācu virsbūvju ražotāja Bösenberg izstrādātais ID. Buzz ātrās palīdzības automobilis.  Pirmizrādes piedzīvos arī transportlīdzekļi ar inovatīvām koncepcijām, piemēram, jaunais Multivan liela taksometra versijā, ko iespējams pasūtīt tieši no rūpnīcas, un visdažādāko veidu virsbūves populārajam Crafter modelim.

Vēl Hannoverē ir apskatāmas Volkswagen komerctransporta nodaļas Caddy un T6.1 produktu sērijas, kā arī ražotāja piedāvātie kemperi.

Sagatavots izmantojot Volkswagen preses materiālus.


Source: Zparks