Videonovērošana

IP kameras pamata funkcija ir attālināti veikt video pārraidi datoru tīklā. Šī ierīce ietver augstas kvalitātes digitālo video kameru un vienlaikus darbojas, kā tīkla serveris, kas ļauj piekļūt šai kamerai un veikt videonovērošanu no jebkura datora jebkurā vietā caur Internetu vai vietējo IT datortīklu.

IP kamerās ir jaudīgi procesori, kas ļauj tām darboties kā nelieliem datoriem. Pateicoties šai tehnoloģijai tiek uzlabota attēla kvalitāte, video tiek kodēts, kompresēs, kā arī tiek nodrošināta datu analīze un gudra videonovērošanas procesa pārvaldība. Datu pārraide balstās uz TCP/IP standartu, nodrošinot pieeju caur Internet Explorer, Crome, Firefox vai citu interneta pārlūkprogrammu. IP kameru ierīces vadība ir vienkārša un ar daudzām iespējām, jo caur attālinātu interneta pieeju var skatīt video tiešraidi, ieraksta arhīvu un konfigurēt ierīces parametrus.

Kur izmanto IP kameras?

IP kameru var izmantot, lai veiktu attālinātu telpu, teritorijas vai cita objekta novērošanu. Pateicoties plašam sortimentam, var atrast piemērotāko risinājumu gan mājsaimniecībām, gan komercsektoram. Piekļūt novērošanas režīmam var vienkārši noklikšķinot uz attiecīgo interneta tiešsaiti. Izmantojot specializētas videonovērošanas programmas, vienā ekrānā varat apskatīt video no dažādām vietām. Tātad, varat kontrolēt vairākus objektus vienotā sistēmā savā datorā, kā arī var veidot profesionālu apsardzes videonovērošans centru.


IP kameru pieslēguma shēma datortīklā un internetā: