RTU studenti aicina piedalīties spageti tiltu konstruēšanas sacensībās

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studentu pašpārvalde aicina studentus un skolēnus izmēģināt spēkus spageti tiltu konstruēšanas sacensībās «STiKS 9», lai radītu izturīgāko tiltu. Sacensības notiks sestdien, 7. aprīlī, plkst. 8.00 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.

Lai piedalītos sacensībās, jāizveido 2–3 cilvēku komanda, jāizvēlas sacensību kategorija un jāaizpilda pieteikuma anketa. Sacensībās var piedalīties gan studenti, gan skolēni. Komandas var startēt mazo tiltu konstruēšanas kategorijā, sacensību norises vietā sešu stundu laikā uzbūvējot tiltu no vienas paciņas jeb 500 g spageti. Savukārt jauktās komandas, kurās ir vismaz viens students, var startēt lielo tiltu konstruēšanas disciplīnā, uzbūvējot tiltu iepriekš. Tā maksimālais svars – 1 kg. Šogad jau otro gadu tiltus varēs būvēt arī dizaina tiltu kategorijā. Tilts būs jākonstruē uz vietas un tā dizainam jāatbilst sacensību dienā izsludinātajai tematikai.

Pēc būvniecības pabeigšanas, izmantojot speciālu slogošanas iekārtu, tiks pārbaudīta tiltu slodzes izturība, noskaidrojot veiksmīgākās un pārdomātākās konstrukcijas autorus. Tiks apbalvota uzvarētējkomanda dizaina kategorijā un trīs izturīgāko tiltu komandas pārējās kategorijās. Studentu uzvarētājkomanda mazo tiltu būvniecības kategorijā, kā arī jauktā komanda lielo tilta būvniecības kategorijā iegūs ceļazīmi uz Pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionātu «RECCS» Ungārijā. RTU studentu komanda pagājušā gadā šajās sacensībās izcīnīja otro vietu, un viņu būvētais tilts izturēja 536 kg slogojumu.

Sacensības rīko RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu.


Source: Zparks