Volkswagen Baltijā prezentē jauno pilsētas krosoveru T-Roc

2018. gada 9. janvārī ar aizraujošiem testa braucieniem Rīgā un Jūrmalā, pulcējot žurnālistus un auto entuziastus no visas Baltijas, Volkswagen prezentēja jauno pilsētas krosoveru T-Roc. Apvienojot izteiksmīgu dizainu, jaunākās inovācijas un konkurētspējīgu cenu, T-Roc ir iespaidīga Volkswagen debija kompakto krosoveru segmentā. Papildus plašām personalizēšanas iespējām, daudzveidīgu dzinēju klāstam un modernām autovadītāja palīgsistēmām, jaunais T-Roc ir arī drošākais kompaktais apvidus auto (Small Off Road), kāds šobrīd pieejams tirgū.

„Mēs esam lepni mūsu Baltijas klientiem prezentēt vienu no gaidītākajiem Volkswagen modeļiem. Pateicoties tā funkcionalitātei, dinamiskajam dizainam un tehnoloģijām, T-Roc ieved jaunu dvesmu kompakto SUV klasē. Modeļa nosaukums izceļ patieso jaunās automašīnas būtību – „T” atspoguļo Volkswagen SUV DNS, bet „Roc” nozīmē, ka automobilis “satricina” segmentu, apvienojot SUV dominanci ar kompakta hedžbeka izveicību. Sākot no 11. janvāra, aicinām klientus doties uz mūsu dīleru centriem un dzīvē pārliecināties par patieso T-Roc spēku,” norāda Volkswagen zīmola vadītājs Justas Nekrošis.

SUV tirgus aizvien palielinās, it sevišķi kompaktajā segmentā. 2017. gadā gandrīz 40% no visām Baltijā pārdotajām jaunajām automašīnām bija apvidus auto. Kompaktajā jeb A0 segmentā šis procentuālais īpatsvars ir pat vēl lielāks – gandrīz 53% – un tas ir par 21% vairāk nekā pirms gada. Tieši tādēļ Volkswagen visā pasaulē palielina savu apvidus auto klāstu. Iecienītais Tiguan jau ir trešais populārākais Volkswagen modelis Baltijā, savukārt T-Roc ir potenciāls sasniegt vai pat pārsniegt šo rezultātu.

„Pagājušais gads bija veiksmīgs – spēcīgs jau esošu produktu portfelis, ievērojami jaunumi produktu klāstā, kas prezentēti pēdējo 12 mēnešu laikā, un veiksmīgi izveidots izplatītāju tīkls Baltijā padarīja 2017.gadu zīmolam Volkswagen par vēl vienu periodu ar stabilu attīstību. Pērn mēs spējām palielināt mūsu pārdošanas apjomus par 20%. Mēs uzskatām, ka 2018. gads, sekojot globālā un jo īpaši Baltijas tirgus tendencēm, tiks pavadīts SUV zīmē, jo apvidus auto tirgus daļu īpatsvars turpinās pieaugt,” piebilst Justas Nekrošis.

Jaunais T-Roc ir pieejams ar ekonomiskiem turbokompresora dzinējiem: trīs benzīna (TSI) un diviem dīzeļdegvielas (TDI). Tie ir sadalīti pēc jaudas: 85kW/115 ZS, 110kW/150 ZS un 140kW/190 ZS TSI versijai. 115 ZS versija ir aprīkota ar priekšpiedziņu un manuālo ātrumkārbu. Savukārt, izvēloties 150 ZS dzinēju, būs iespēja izvēlēties priekšpiedziņu vai pilnpiedziņu, kā arī septiņu ātrumu DSG ātrumkārbu. Benzīna 190 ZS dzinējs standartā ir aprīkots ar pilnpiedziņu (4MOTION) un septiņu ātrumu DSG ātrumkārbu.

Jaunais T-Roc ir koncentrēts uz personalizāciju un progresīvu dizainu, kas ir gan pārliecināts, gan izteiksmīgs. Tas ir arī pirmais Volkswagen SUV, ko iespējams pasūtīt divu krāsu kombinācijā ar vizuāli kontrastējošu jumta daļu. Pēc vēlēšanās arī salona interjera apdares paneļus var izvēlēties kontrastējošās krāsās, kas sader ar sēdekļu apdari un izvelēto virsbūves krāsas akcentu.

Volkswagen T-Roc modeli iespējams pasūtīt gan plaši aprīkotā pamatkomplektācijā, gan arī papildināt ar divām ekskluzīvām apdares līnijām Style un Sport, kas nodrošina vēl plašākas T-Roc personalizēšanas iespējas. T-Roc iespējams arī papildināt ar iecienītajām R-Line interjera un eksterjera apdares līnijām, kas būs pieejamas šī gada laikā.

T-Roc ir ne tikai izskatīgs un jaudīgs, bet tas ir arī drošākais šobrīd tirgū pieejamais kompaktās apvidus klases automobilis. Euro NCAP T-Roc ir piešķīris piecu zvaigžņu novērtējumu, automobilim pārspējot pārējos konkurentus. Pateicoties tādām moderno tehnoloģiju palīgsistēmām kā Front Assist, Pedestrian Monitoring, Automatic Post-Collision Braking un braukšanas joslu uzturēšanas palīgsistēmai Lane Assist, kas ir daļa no standarta T-Roc aprīkojuma, tā ir drošākā automašīnas izvēle gan sev, gan ģimenei. T-Roc drošību un komfortu iespējams vēl vairāk uzlabot ar vienpadsmit papildu palīgsistēmām.

Tajā pat laikā T-Roc lepojas ar tādām inovācijām kā jaunākās paaudzes pilnībā digitālais mērinstrumentu panelis Active Info Display, kā arī 8.0 collu lielo informācijas un izklaides sistēmu, kas pieejama pēc izvēles. Papildus tam lietotāju pieredzi uzlabo arī papildu aprīkojumā pieejamā 300 vatu, astoņu kanālu Beats skaņas sistēma, kas īpaši pielāgota T-Roc interjeram.

T-Roc ir kompakts no ārienes, bet ļoti ietilpīgs iekšpusē. T-Roc ir būvēts uz MQB platformas un tas ir 4,234 mm garš (par 252 mm īsāks nekā Tiguan), bet tā riteņu garenbāze ir 2,603 mm. T-Roc efektīvi izmanto pagarināto riteņu garenbāzi, lai radītu gana daudz vietas pieciem pasažieriem. Bagāžnieka ietilpība ir no 445 līdz pat 1,290 litriem (ar nolaistiem sēdekļiem). T-Roc ir klasē lielākā bagāžnieka ietilpība.

Baltijas tirgum paredzētos T-Roc ražo rūpnīcā Setubalā, Portugālē (blakus Lisabonai). Kopš 2017. gada oktobra T-Roc bija pieejams iepriekšpārdošanā Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Tagad T-Roc ir pieejams pie dīleriem un tā sākuma cena Latvijā ir 18 497 eiro.


Source: Zparks