Eleport atklāj līdz šim jaudīgāko elektroauto uzlādes laukumu

Elektroauto uzlādes tīkls Eleport ir uzstādījis sešas jaunas elektroauto uzlādes stacijas tirdzniecības centra Domina Shopping daudzstāvu stāvvietā, nodrošinot kopumā astoņas uzlādes pieslēgvietas. Šis ir līdz šim jaudīgākais elektroauto uzlādes laukums Eleport tīklā Baltijā un Polijā, kura izveidē uzņēmums ieguldīja aptuveni 150 tūkstošus eiro. Lai atzīmētu jauno staciju atklāšanu, Eleport nodrošinās bezmaksas uzlādi jaunatklātajās stacijās visu decembri.

“Elektrisko automobiļu nozarei un jaunu elektroauto uzlādes staciju veidošanai ir liels potenciāls Baltijas reģionā, un to attīstība ir vienlīdz svarīga gan klimata mērķu sasniegšanai, gan efektīvas transporta infrastruktūras nodrošināšanai. Eleport veic ātrus un apjomīgus soļus, lai būtiski palielinātu uzlādes staciju tīklu reģionā. Esam gandarīti, ka Igaunijas uzņēmumi izvēlas Latviju, kā sava biznesa attīstības vietu, ne tikai tirgū piedāvājot mūsdienīgus un inovatīvus pakalpojumus, bet arī sniedzot būtisku devumu Eiropas Zaļā kursa virzienā,” Igaunijas vēstnieks Latvijā Ēriks Marmejs (Eerik Marmei).

“Eleport mērķis ir nodrošināt vienotu uzlādes tīklu Centrālajā un Austrumeiropā. Mēs vēlamies, lai pāreja uz videi draudzīgāku transportlīdzekli mūsu reģionā būtu nevis apgrūtinājums, bet gan iespēja izmantot dienā pieejamo laiku efektīvi. Uzlādes tīkla infrastruktūra jāveido ar domu veicināt transporta nozares elektrifikācijas attīstību, tāpēc mūsu loma ir rast ērtākos un efektīvākos risinājumus, kas ir individuāli pielāgoti katrai valstij un vietai,” Eleport līdzdibinātājs un izpilddirektors Rauls Potiseps (Raul Potisepp).

“Priecājamies, ka esam kļuvuši par pirmo tirdzniecības centru Latvijā, kurā tiek atklāta inovatīvā Eleport e-auto uzlādes stacija. Šī sadarbība ir nozīmīgs mūsu videi draudzīgo pakalpojumu klāsta paplašinājums – tagad vēl vairāk Dominas klientu, kamēr “uzlādē” savus iepirkuma groziņus ar pirkumiem, varēs paralēli uzlādēt arī savus elektromobīļus. Domina Shopping un Eleport sadarbībai ir arī simboliska nozīme – abu uzņēmumu īpašnieki ir no Igaunijas, un abi Latvijas tirgū ir saskatījuši augstu potenciālu. Kopā esam paveikuši jau daudz, lai jaunā stacija darbotos, un tagad atliek vien iepazīstināt cilvēkus ar tās priekšrocībām, un es ticu, ka mums sanāks!” saka Dina Bunce, t/c Domina Shopping direktore. 

Eleport-publicitates-attels

“Izvēloties jaunas vietas mūsu tīkla paplašināšanai, mēs izvērtējam visus plusus un mīnusus no gala patērētāja puses, lai nodrošinātu atbilstošāko stacijas risinājumu un jaudu. Tirdzniecības centri ir ideāla vieta, lai praktisko apvienotu ar noderīgo un nesteidzīgi veiktu ikdienas pirkumus, kamēr uzticamais elektroauto tiek uzlādēts turpat pāris soļu attālumā. Apzinoties šo tendenci, mēs esam uzstādījuši gan lēnās, gan ultra ātrās uzlādes stacijas, lai uzlādi varētu pielāgot dažādiem iepirkšanās un atpūtas paradumiem,” norāda Kārlis Mendziņš, Eleport vadītājs Latvijā.

Domina Shopping daudzstāvu stāvvietas C2 zonā ir uzstādītas sešas jaunas uzlādes stacijas: 150 kW ultra ātrā uzlādes stacija, kas spēj lādēt ar 1000 km/h lielu uzlādes ātrumu jeb 100 km sešu minūšu laikā, 50 kW ātrā uzlādes stacija ar 330 km/h lielu uzlādes ātrumu un četras 22 kW maiņstrāvas jeb lēnās uzlādes stacijas, kas sniedz 145 km/h uzlādes ātrumu un ir piemērotas ilgākām iepirkšanās vai atpūtas reizēm tirdzniecības centrā.

Abas ātrās uzlādes stacijas būs aprīkotas ar divām pieslēgvietām, savukārt maiņstrāvas stacijas – katra ar vienu pieslēgvietu, kopumā nodrošinot iespēju lādēties astoņiem elektroauto vienlaicīgi. Jaunās uzlādes vietas būs pieejamas visiem elektroauto lietotājiem un tirdzniecības centra apmeklētājiem. 150 kW stacija ir aprīkota ar diviem Eiropas standarta CCS2 kabeļiem, 50 kW stacija ir aprīkota gan ar CCS2 kabeli, gan ar Japānas standarta CHAdeMO kabeli, bet maiņstrāvas stacijas – ar Eiropas standarta Type 2 kabeli un ligzdām.

Eleport stacijās uzlādi var veikt gan reģistrēti klienti, izmantojot Eleport lietotni vai klienta karti, gan iepriekš nereģistrēti klienti, sekojot norādēm uz uzlādes stacijas un veicot priekšapmaksu caur https://charge.eleport.com mājaslapu.

Sagatavots izmanrtojot Eleport preses materiālus.


Source: Zparks