Vai var pamanīt atšķirību starp viedtālruņa un spoguļkameras uzņemtām bildēm?

Viedtālruņi mūsdienās kļuvuši par ko vairāk, kā tikai saziņas ierīci. Tagad lietotāji, izvēloties jaunu telefonu, galveno uzmanību pievērš tieši kameras kvalitātei. Bet vai viedtālruņa kamera var būt tik pat laba kā profesionālās spoguļkameras? Huawei kopā ar fotogrāfi Natāliju Berezinu mēģināja to noskaidrot.

Portreta režīms, tālummaiņas funkcija, melnbaltas fotogrāfijas, vājš apgaismojums un asuma dziļuma kadri – to visu fotogrāfe Natālija Berezina izmēģināja, uzņemot bildes dažādos apstākļos gan ar P20 Pro, gan ar spoguļkameru.
Natālija BerezinaFotogrāfe
Manā pieredzē šī bija pirmā reize, kad žurnāla fotosesijas bildes taisīju ar viedtālruņa kameru. Jāatzīst, ka sākumā tas šķita kā liels izaicinājums, taču rezultāts mani patīkami pārsteidza, jo bildes sanāca patiesi radošas, kvalitatīvas un tādas, ko var izmantot kā profesionālu darba rezultātu. Fotosesijas rezultātā mums izdevās panākt vienlīdz skaistus fotoattēlus kā ar profesionālo spoguļkameru, tā arī ar viedtālruni

„Visvairāk man patika viedtālruņa kameras iespējas fotografējot sarežģītos gaismas apstākļos, piemēram, ļoti saulainā vai zema apgaismojuma vidē, tāpat interesants šķita kameras portreta režīms, kur izpludinot fonu ar bokē efektu, iespējams panāk patiesi māksliniecisku rezultātu,” tupina Natālija Berezina.

“P20 Pro kameras lielākais pluss ir tāds, ka ar to iespējams uzņemt patiesi kvalitatīvus foto attēlus un iemūžināt mirkļus, kas reizēm ir apgrūtinoši ar profesionālo fotokameru. Profesionālās kameras režīmu uzstādīšana prasa laiku, taču reizēm, lai iemūžinātu mirkli, nepieciešams reaģēt nekavējoties. Ikdienas darbā laba viedtālruņa kamera ir ļoti noderīga piemēram modes fotosesiju aizkulišu iemūžināšanai, kā rezultātā sanāk interesants materiāls, ko bieži neredzam glancēto žurnālu lapaspusēs,” par viedtālruņa nozīmību ikdienas darbā stāsta Natālija.

Huawei P20 Pro viedtālrunī ir iestrādāta kamera ar līdz šim lielāko pikseļu skaitu tirgū piedāvāto viedtālruņu vidū. Huawei P20 Pro kameru konfigurācijā iestrādāts 40 megapikseļu RGB sensors, 20 megapikseļu melnbaltais sensors un 8 megapikseļu sensors ar telefoto lēcu. Tāpat tālrunim ir arī krāsu temperatūras sensors, kas nodrošina labāku krāsu attēlošanu. Visos šos fotogrāfijas sasniegumus nodrošina Huawei sadarbība ar Leica, kas ļāvusi piedāvāt tālruni ar trim kamerām un integrētu mākslīgo intelektu. To novērtējuši arī DxOmark eksperti, novērtējot P20 Pro kā tālruni ar vislabāko kameru viedtālruņu tirgū.

Huawei P20 Pro kamera aprīkota ar jaunu Leica 3x telefoto objektīvu (VARIO-SUMMILUX 1:1.6-2.4/27- 80ASPH), kā arī 5x Hybrid Zoom funkciju. Kamera gaismas jutība ir attiecīgi f/1.8, f/1.6 un f/2.4. Tām ir arī īpaši jutīgi attēlu sensori, lai spētu uzņemt bildes zema apgaismojuma apstākļos, nodrošinot gaismjutību līdz pat ISO 102400.