Book One – Dizaina klēpjdators no Porsche Design

1963. gadā radījis Porsche 911 modeli, Ferrī dēls Ferdinands Aleksandrs Porše pēc 9 gadiem pameta šo uzņēmumu, lai radītu savu – Porsche Design Studio, ko izveidoja Stutgartē. Šobrīd uzņēmums ir Austrijā, Zel am See pilsētā. Un pirmais Porsche Design produkts bija pulkstenis – Chronograph I. Par cik radītājs nāca no autosporta vides, arī pulkstenis bija kā radīts autosportam. Nākamais zināmais produkts, kas ir pārdots vairāk nekā 9 miljonos eksemplāru ir saules brilles P8478. Un visbeidzot, TecFlex pildspalva, kuras pītais korpuss rokā turot un rakstot jau ir interesanta pieredze.

Savukārt “mūslaikos” Porsche Design ir veidojis gan unikālus skriešanas apavus ar atsperu mehānismu triecienu absorbēšanai, gan Blackberry viedtālruni, gan audio produktus.

Book One

Šodien Porsche Design prezentē jaunu produktu – klēpjdatoru “BOOK ONE”, kas tapis sadarbībā ar Intel, Microsoft un Quanta Computer. Tam ir 360 grādu eņģe un ekrānu var atvienot no tastatūras. Nerūsējošā tērauda eņģe pati par sevi ir zināms inženieru darba brīnums – tā atgādina savienotus zobratus.

Alumīnija korpuss “sastāv” no divām plaknēm – ekrāna un tastatūras daļas. Interesanti, ka Book One nav centies vizuāli padarīt datoru plānāku, samazinot tā platumu pie malām, kā to līdz šim ir darījuši visi pārējie datoru ražotāji. Tādēļ, neskatoties uz specifikāciju, tas neizskatās īpaši “plāns”. Tomēr, ne jau plānums ir iemesls, kādēļ cilvēki pirks šo datoru, vēl jo vairāk ņemot vērā šī datora cenu (par to rakstā zemāk). Turīgiem cilvēkiem ir iespēja izcelties ar dārgu un stilīgu auto, plašu māju, apģērbu.. bet kad sapulču zālē no somas jāizņem savs dators.. nekā īpaša, tāds pats kā visiem. Dažiem tas neder! 🙂

Nepārprotiet, Book One ir viss, ko šodienas tehnoloģijas var piedāvāt – stingrs korpuss, precīzs izpildījums 14 stundu akumulatora darba laiks, septītās paaudzes Core i7 procesors un 512 GB SSD disks.

Ekrāns ir 10 pirkstu multitouch skārienjūtīgs QHD+ IPS-displejs ar 3200 x 1800 pikseļu rezolūciju. Bilde būs lieliska un varat ar to darboties kā ar planšetdatoru. Svars kā lielākai daļai klēpjdatoru – 1,5 kg kopā un 758 grami pati ekrāna daļa – planšete.

Arī porti ir pietiekami: viens USB Type-C™ 3.1 un viens Intel Thunderbolt®, un, protams, divi USB-A™ 3.0 porti. Iebūvēts ir arī mikro SC karšu lasītājs. Piecu megapikseļu kamera ar papildus infrasarkano staru sensoru Windows Hello sejas atpazīšanai autentifikācijas nolūkiem.

Līdzi nāk Book One Pen viedā “pildspalva” zīmēšanai uz ekrāna, USB Type C uz HDMI adapteris un lādētājs. Papildus iegādājamas dokstacijas un dizaina somiņa.

Veikalos no Aprīļa beigām. Stilīgs, brendīgs, stingrs un labi aprīkots.. Un tagad jāpiemin arī plānotā cena: 2795 Eiro.


Source: Zparks