Sagaidot CeBIT 2017. D!CONOMY – Mūsu pasaules Digitālā Transformācija

Vien divi mēneši ir atlikuši, lai sagatavotos braucienam uz Hanoveri Vācijā, kur no 20. līdz 24. martam vienkopus izstāžu kompleksā, IT risinājumu, Tehnoloģiju ražotāju un Mākoņskaitļošanas risinājumu uzņēmumi prezentēs savus jaunākos sasniegumus.

Starp tiem, nu jau piekto gadu pēc kārtas, stendos redzēsim arī Latvijas uzņēmējus. Latvijas informāciju tehnoloģiju nozares apgrozījums jau ir sasniedzis lielāko Latvijas nozari kokrūpniecību un ir tikai likumsakarīgi, ka IT uzņēmumi aktīvi meklē sadarbības partnerus, jaunus tirgus un biznesa risinājumu ekosistēmas saviem produktiem un risinājumiem.

Bez tiem uzņēmumiem, kas pārstāvēs savu zīmolu un produkciju stendos, ievērojams skaits ar Latvijas uzņēmējiem un IT departamentu darbiniekiem brauks, skatīsies, uzzinās, sarunāsies un meklēs jaunas iespējas un jaunus sadarbības partnerus. CeBIT ir lieliska platforma un izmaksas braucienam uz Vāciju un divām trim dienām ir nelielas, salīdzinot ar ieguvumiem, zināšanām, jauniem partneriem un biznesa iespējām, ko šāda izstāde sniedz. Mērogi ir Latvijas izpratnē milzīgi. Hanoveres konferenču “rajons”, kas ir nosēts ar hallēm, ir lielāks par visu topošo “Skanstes” lauku ar visām pieguļošajām ielām.

CeBIT 2017 – Digitālās transformācijas procesu esence

Mākslīgais intelekts, droni, dažādi cilvēkveidīgi roboti, pašbraucošie transporta līdzekļi, 3D risinājumi, lietu internets, skaitļošanas tehnoloģiju un dažādu integrāciju jaunās iespējas, kas mainīs mūsu ikdienu – tās visas ir digitalizācijas viļņa izpausmes, kas maina un mainīs uzņēmumu un iedzīvotāju ikdienu, ieradumus un pakalpojumu saņemšanas modeļus.

Vairāk nekā 3000 dažādi tehnoloģiju uzņēmumi no 70 valstīm prezentēs savus jaunos tehnoloģiju risinājumus. Būs ko redzēt, aptaustīt, izmēģināt un uzzināt. Uzreiz jāprecizē, ka galvenā atšķirība starp divām lielākajām Eiropas tehnoloģiju izstādēm CeBIT un IFA ir tāda, ka IFA koncentrējas uz iekārtām patērētājam, kamēr CeBIT ir infrastruktūras, tehnoloģiju un biznesa risinājumu izstāde.

Ikvienam Latvijas IT uzņēmumam, kas aktīvi meklē veidus, kā eksportēt, ir jāzina CeBIT un tas jāapmeklē vismaz reizi divos gados. Bez angļu valodas zināšanām, noderēs arī vācu valoda, jo kamēr IT pasaules valoda de-facto ir angļu, Vācijā, kas ir milzīgs tirgus pats par sevi, atsevišķos gadījumos pat runājot ar IT vides cilvēkiem, jārunā būs vāciski. Arī reklāmas materiāli nereti būs tikai vācu valodā. Tas pats jāievēro arī attiecībā uz saviem reklāmas materiāliem, ko ņemsiet līdzi uz izstādi, ja vēlaties iegūt jaunus partnerus Vācijas tirgū. Laika vēl ir daudz, nodrukājiet savas vizītkartes un bukletus arī vāciski.

Startup pasaule starp tehnoloģiju milžiem

Starp dalībniekiem jāpiemin 400 Startup uzņēmumi, kas rādīs jaunas inovatīvas idejas. Protams, mēs vēlētos šajā pulkā redzēt arī Latvijas jaunos uzņēmējus, jo startup kustība nu arī Latvijā uzņem arvien straujākus apgriezienus un piesaista riska kapitālu no visas pasaules. Jau vairākus gadus CeBIT atvēl īpašu vietu un halles, atbalstot startup uzņēmumus, sniedzot tiem iespēju vienā līmenī ar lielām pasaules kompānijām, cīnīties par savu vietu, virzīt savus produktus un pakalpojumus.

Savukārt lielie tehnoloģiju milži, tādi kā Microsoft, SalesForce, SAP, IBM, Telekom un daudzi citi būs nodrošinājuši sev vismaz pusi telpas kādā no neskaitāmām hallēm, kas visas izmēros ir teju lielākas, nekā jūs būsiet pieredzējuši tepat mājās, Ķīpsalā. Šajos milžu stendos – tehnoloģiju risinājumu “lielveikalos” ir sastopami darbinieki no visām uzņēmuma nodaļām, tajā skaitā izstrādātāji un jums būs iespēja pirmajiem uzzināt visu par gaidāmajām produkta relīzēm, dažādām iespējām, saņemt palīdzību un izmēģināt produktus un programmatūru. Tā ir pieredze, ko jums nespēj sniegt pat šo uzņēmumu viedākie pārstāvji tepat pie mums Latvijā. Viss būs apskatāms, izmēģināms un izprašņājams – no paša avota.

Konferences

Bez izstāžu stendiem, apmeklētājiem ir iespēja noklausīties arī neskaitāmas prezentācijas, starp kurām nereti ir grūti izvēlēties. Starp prominentajiem runātājiem šogad ir pat Edvards Snoudens, futūrists Rejs Kurtzveils un Mihals Kosinskis, kas paši par sevi var lieliski paplašināt jūsu apvārsni par to, kas un kā notiek un ir sagaidāms modernajā pasaulē. Nereti dzirdu Latvijas iedzīvotājus sakām, ka šīm “jaunajām IT lietām, jau nav nemaz iespējams izsekot”. Es saku, ka ir, ja vien jūs tiešām ieklausīsieties un interesēsieties.

Konferences programma ir ievērojami plaša. Lai ko jūsu uzņēmums darītu, jūs atradīsiet prezentācijas, kas būs noderīgas tieši jums un jūsu biznesam. Te gan atkal ir jāliek pie sirds, ka būs daļa runātāju, kas uzstāsies vācu valodā. Uzziniet jau iepriekš, vai tiek nodrošināts tulkojums un aktīvi izmantojiet tulkojuma audio aprīkojumu. Ja tāds kādai prezentācijai nav pieejams, jūs droši varat doties uz citu halli uz citu jums interesējošu prezentāciju. Tās notiek visu laiku un reģistrējoties izstādei jūs saņemsiet vairākus pabiezus katalogus ar dalībniekiem, konferencēm un citu noderīgu informāciju. CeBIT pieejama arī aplikācija viedtālrunim, kas jums ļaus ātri atrast halli un stendu pēc dalībnieka nosaukuma vai atlasot jums interesējošas tēmas vai produktus.

Šīgada CeBIT partneris – Japāna

Viss vienmēr atduras naudā, kaut arī mūsu pašmāju LIAA cenšas palīdzēt Latvijas uzņēmumiem līdzmaksāt un organizēt braucienos uz konferencēm un izstādēm. Japānas LIAA – JETRO, jeb Japānas ārējā tirgus tirdzniecības organizācija šogad ir oficiāls CeBIT partneris un saviem Japānas tehnoloģiju uzņēmumiem ir rezervējusi veselu halli. Tiks pārstāvēti uzņēmumi, kas izstrādā cilvēkveidīgus robotus, mākslīgo intelektu, biometrijas, viedo apģērbu, elektroniku un pat Japānas sasniegumus, plānojot ceļojumu uz Marsu. Tas noteikti ir interesanti un izklaidējoši, ja pagursiet nemitīgi diskutēt un iepazīties ar programmatūru un potenciāliem partneriem.

Vienu lietu mēs noteikti zinām par Japānu – pateicoties ārkārtīgi precīzam inženieru darbam, viss, kas ražots un salikts Japānā ir ļoti kvalitatīvs, gan fotoaparāti, gan automašīnas. Šajā ziņā viņiem ļoti labi saskan ar vāciešiem, kas arī ir gan auto industrijas, gan mājas sadzīves iekārtu kvalitātes standarts.

CeBIT apmeklētājiem – praktiska informācija

Izstādi organizē Deutsche Messewww.messe.de
Izstādes mājaslapa – www.cebit.de
Datumi: 20 – 24 marts (pirmdiena – piektdiena no 9:00 līdz 18:00)

Adrese: Messegelände, Hanovere, Vācija. Pilsētas dienvidos, 25 minūšu braucienā no centra.
Ja brauksiet ar savu auto, lielākas iespējas viegli atstāt savu auto stāvvietā par nelielu samaksu ir pie dienvidu ieejas.
Nokļūšana ar sabiedrisko transportu no centra – ar tramvaju uz ziemeļu ieeju (lēni) vai ar vilcienu no Hanoveres centrālās stacijas (ātri, bet ir 5 minūšu gājiens kājām no stacijas).
Piecu dienu ieejas biļetes maksa iegādājoties iepriekš: 56 Eiro. Ja pirksiet uz vietas, tad 61 Eiro.

Viesnīcu rezervējiet laicīgi, centrā tās būs dārgas un pēdējā brīdī meklējot, viss būs aizņemts, jo pilsētu tiešām apmeklē ievērojams CeBIT apmeklētāju un dalībnieku vilnis. Ja ir ierobežots budžets, meklējiet piepilsētās.


Source: Zparks