LMT jauns pakalpojums – mājas televīzija

Domājāt, jau sen ir laiks atteikties no TV?

Ne gluži! LMT, izmantojot Google operētājsistēmas risinājumu, savu saskarni un sadarbības modeli ar TV raidījumu sniedzējiem piedāvā savu risinājumu – nelielu kastīti, kas jūsu nu jau nedaudz apnikušo TV pārvērtīs par viedtelevizoru.

Un tomēr – esam daudz dzirdējuši, ka jaunākai paaudzei savā mājoklī televizors nemaz nav. Kādēļ? Tādēļ, ka nevajag – tas esot garlaicīgs, tam nav laika un lineārajai televīzijai ko pazīstam jau 60(?) gadus, sen ir laiks beigties. Viņi nav vienīgie – tie, kuriem mājās ir Android TV, Apple TV vai līdzīgas iekārtas, patērē to, ko tie vēlas tieši konkrētā brīdī un nevis to, ko rāda kāds no televīzijas kanāliem. Arī LMT ir atbilde no klasiskās TV sagurušajiem – mājas viedtelevīzija.

LMT mājas viedtelevīzija ir:

Neliela melna kastīte, kas tipiskākajā gadījumā pieslēdzama pie jūsu televizora ar HDMI kabeli, plus pults. Televizora ekrānā redzēsiet saskarni, kas drīzāk atgādina portālu vai viedtālruņa saskarni – dažādi tv raidījumi, Google veikalā ielādējamas aplikācijas, filmu nomu, pat spēles.
Ja jūsu rīcībā jau ir kāds no jaunākās paaudzes viedtelevizoriem, kurā iebūvēta Android operētājsistēma, ar saskarni būsiet jau pazīstami. Lietas, ko noteikti uzreiz atpazīsiet ir, piemēram, YouTube, Vimeo, TED vai līdzīgas lietotnes, kas ļauj skatīties dažādus video. Ar pults palīdzību virzīsieties pāri dažādi iekrāsotiem taisnstūriem un bildītēm, izvēlēsieties lietotni un tālāk jau patērēsiet konkrētu saturu, ko piedāvā lietotne.

Bet vai TV kanāli tur ir?

Jā, ir arī TV kanāli. Ņemot vērā, ka pakalpojums plašai sabiedrībai būs pieejams tuvāk rudenim, šobrīd, protams, varam tikai minēt par kādu naudu cik kanāli būs pieejami, taču atklāšanas pasākumā piedalījās arī Latvijas Televīzijas vadītājs, sekojoši jūsu iemīļoto TE raidījumu vai kādu seriālu noteikti redzēsiet.

Vēl vairāk, dažādi raidījumi, koncertu, pasākumu ieraksti būs pieejami arī atsevišķi, ārpus klasiskā laika, kad tos rāda TV (standarta, jeb lineārā televīzija, kas rāda to un tad, kad rāda).

Ar ko LMT TV atšķiras no Interaktīvās televīzijas?

Interaktīvā televīzija piedāvā patērēt jau ierastos lineārās (parastās) TV kanālus ar iespēju ierakstīt uz laiku raidījumu un dažādus bonusus, piemēram, pārtīt reklāmas jau ierakstītiem raidījumiem, izīrēt filmu.
Viedtelevīzija, līdzīgi kā viedtālrunis, piedāvā dažādas aplikācijas, kas rāda video saturu kad un kā vēlamies, tikai papildus jau ierastajiem YouTube vai TED video vai iespējai patērēt lietotnēs pieejamās filmas (Netflix), var skatīties arī klasisko TV un uzspēlēt kādu spēli vai ielādēt no Google lietotņu veikala tūkstošiem TV domātu aplikāciju.

Kad būs, cik maksās un kur var pieteikties?

Izziņots 23. martā, testēšanai pieejams no aprīļa, bet visiem pieejams būs tuvāk rudens pusei.
Ja vēlies izmēģināt, piesakies šajā lapā: http://www.lmt.lv/lv/tvtests
Par “cik maksās”, diemžēl šobrīd ziņu nav. LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis jokojot atbildēja, ka maksās “normāli”, respektīvi nekas traks nebūšot. Zparks informēs, kad būs zināms kas vairāk.

Source: Zparks