Jauns Latvijas projekts SumoBoy Kikstarterī

Cīņas robotu čempioni no Latvijas startē Kickstarterī

Sumo robotu cīņas radās Japānā pirms vairāk nekā 25 gadiem. Pirms 10 gadiem tajās sāka piedalīties arī puiši no Latvijas, laika gaitā iegūstot godalgotas vietas teju visās starptautiskajās sacensībās Japānā, Eiropā un ASV. Tagad, pieredzes un azarta mudināti, latviešu puiši ir apvienojušies uzņēmumā Robot-Nest, radījuši inovatīvu mini sumo robota komplektu SumoBoy un meklē attīsībai finansējumu, izmantojot Kickstarter platformu. Adrese internetā – http://bit.ly/SumoBoy_KickS

Viņu nolūks – savākt pietiekoši daudz līdzekļus, lai uzsāktu robota industriālu ražošanu un izplatīšanu visā pasaulē!

Video – SumoBoy

Sumo robotu sacensību būtība var šķist vienkārša – ierobežotā, apaļā laukumā divi roboti cenšas viens otru izgrūst aiz baltās līnijas. Taču, lai robots būtu konkurētspējīgs, jāveic ļoti nopietns “mājas darbs” mehānikā, elektronikā un programmēšanā. Tāpēc, būvējot robotus un paralēli rīkojot seminārus, apmācot skolniekus un jaunos studentus visā Latvijā, puiši no Robot-Nest saprata, ka tas ir lielisks veids, kā iegūt jaunas zināšanas un prasmes. Tā tika radīts īpašais SumoBoy komplekts – sacensībai un izglītībai, ar kuru globālā mērogā veicināt programmēšanas un elektronikas  pamatu apguvi jauniešu vidū.

SumoBoy “smadzenes” ir Arduino mikrokontrolieris, kas tiek programmēts izmantojot C un C++ programmēšanas valodu pamatus. Tās ir valodas, kuras plaši lieto programmētāji visā pasaulē dažādu ierīču, spēļu un iekārtu būvēšanā, tātad, zināšanas par robota programmēšanu var noderēt arī citās elektronikas jomās. Galu galā no programmētāja prasmēm ir atkarīga arī robota “uzvedība” sacensību ringā un tā spējas uzvarēt pretinieku.

SumoBoy komplektā ietilpst ne tikai pats cīņas robots, bet arī speciāla montāžas plate, elektronikas detaļu komplekts, motoriņi, diodes un vadi, lai iegūtu pamatu zināšanas elektronikā un programmēšanā. Robot-Nest puiši plāno izvietot internetā arī bezmaksas mācību grāmatu, kurā soli pa solim būs izskaidrots, kā šīs detaļas savienot, kā programmēt un kā iegūtās iemaņas izmantot darbojoties ar robotu. Vairāki šādi komplekti jau ir nonākuši Latvijas elektronikas pulciņu rīcībā un, jāteic, tiek izmantoti ar lielu interesi.

SumoBoy komandas mērķis ir panākt jaunu komandu un robotikas pulciņu rašanos visā pasaulē, attīstīt sacensības, piesaistot jaunus entuziastus. Ar savu piemēru puiši vēlas mudināt jauniešus izvēlēties studēt programmēšanu un inženierzinātnes, vienlaikus demonstrējot, ka tas var būt aizraujoši un jautri.

Aicinām sekot līdzi SumoBoy panākumiem pasaulē un atbalstīt viņus Kickstarter kampaņā, kā ar novēlam milzu veiksmi cīņas robotu čempioniem no Latvijas!

Source: Zparks