Sophos Partner Roadshow Viļņā

Pagājušajā nedēļā bija iespēja apmeklēt Sophos Partner Roadshow. Tajā Sophos speciālisti pastāstīja par Sophos produktu jaunumiem un jaunumiem IT drošības nozarē kopumā.

Viena no atziņām – jau šodien IT drošības draudi nāk no visām pusēm un līdz šim ierastie tradicionālie IT drošības risinājumi nespēj mūs aizsargāt pilnā mērā. Šī iemesla dēļ Sophos savus produktus attīsta Next-Gen virzienā, meklējot jaunas pieejas dažādām aizsardzības tehnoloģijām. Piemēram, uzlabojot tradicionālo Antivīrusu ar nākamās paaudzes aizsardzības mehānismiem. Šī gada sākumā Sophos iegādājās Invincea (ASV, Gartner visionāri), kuri risinājumos iekļauj deep learning un behavioral monitoring tehnoloģijas. Tas ļauj atrast iepriekš neredzētus draudus un apturēt bojājumu rašanos pirms tie ir notikuši. Šobrīd tehnoloģiju saplūšana ir beta fāzē. Tuvākajās nedēļās klienti varēs iegūt jauno Sophos Intercept X2, kurš papildus anti šifrēšanas un anti exploit tehnoloģijām pievienos Invincea mācīšanās un paradumu pētīšanas iespējas. Interesanti, ka Sophos Intercept X2 var pievienot kā papildus aizsardzību jebkuram cita ražotāja antivīrusam.

Šobrīd ikviens vēl var pievienoties Intercept X2 Early Access programmai, un ar kļūt par Sophos testeri, un pārbaudīt kā dažādas ievainojamības darbojas ar jau esošo aizsardzību.

Otrs virziens, pie kā strādā Sophos, ir produktu apvienošana vienotā ekosistēmā – Syncronized Security. Ideja ir apvienot visus produktus vienā pārvaldības konsolē un likt produktiem komunicēt savā starpā. Piemēram, sadarboties antivīrusa, ugunsmūra un šifrēšanas produktiem. Gadījumā, ja dators tiek inficēts no USB datu nesēja, antivīruss par aizdomīgām darbībām darbstacijā informēs ugunsmūri, kurš savukārt darbstaciju izolēs un neļaus ļaunatūrai izplatīties tālāk. Vienlaicīgi šifrēšanas produkts izdzēsīs lietotājam piešķirtās dokumentu atslēgas, lai trešā puse nevar piekļūt datorā esošajai informācijai.

Sophos sola, ka nākotnē Sinhronizētās drošības pieeja ļaus pārvaldīt ne tikai ugunsmūri, antivīrusu un šifrēšanu, bet arī citus mākoņpārvaldības produktus – mobilo iekārtu pārvaldību, wifi piekļuves punktu kontroli un e-pasta/web drošības risinājumus.


Source: Zparks