Sony ziņo par savu nākamās paaudzes bezspoguļu kameru α6400

Jaunā APS-C bezspoguļu kamera var lepoties ar izcilu attēla kvalitāti, kompaktu un vieglu konstrukciju un daudzām mūsdienīgām tehnoloģijām no Sony pilnkadra kameru klāsta

Ātra darbība svarīgo mirkļu tveršanai

Iespaidīgā jaunās α6400 autofokusa sistēma mantojusi daudzas tehnoloģijas no Sony jaunākās pilnkadra kameru līnijas, kura ietver α9, α7R III un α7 III modeļus. Jaunā kamera izmanto 425 fāzes noteikšanas AF punktus un 425 kontrastnoteikšanas AF punktus, kas blīvi noklāj aptuveni 84 % visa kadra. AF sistēma kopā ar jaunās paaudzes BIONZ X attēla apstrādes procesoru ļauj kamerai fokusēties pat 0,02 sekundēs un ārkārtīgi precīzi saglabāt fokusu uz fotografējamo, ļaujot sekot un iemūžināt pat visstraujākās kustības.

α6400 ievieš arī jauno reāllaika acu autofokusu (Real-time Eye AF), slavētās Sony Eye AF tehnoloģijas jaunāko versiju.  Šī lieliskais jaunievedums izmanto mākslīgā intelekta iespējās balstītu objektu atpazīšanu acs datu noteikšanai un apstrādei reāllaikā, nodrošinot uzlabotu precizitāti, ātrumu un Eye AF sekošanas funkcionalitāti. Tagad kamera automātiski atpazīst fotografējamo acis visos autofokusa režīmos. Eye AF var aktivizēt ar slēdža pogas daļēju nospiešanu. AF-C vai AF-A režīmos vēlamo (kreiso vai labo) fotografējamā cilvēka aci var noteikt par fokusa punktu. Iespējams izvēlēties starp Auto, Labo aci un Kreiso aci, kā arī uzstādīt Labās / Kreisās acs pārslēgšanas funkciju. Šī aizraujošā jaunā tehnoloģija atbrīvo fotogrāfa uzmanību, ļaujot pilnībā koncentrēties uz kompozīciju ar paļāvību, ka fokuss cieši sekos fotografējamā cilvēka acij. Eye AF atbalsts dzīvnieku acīm tiks pievienots 2019. gada vasarā ar sistēmas programmatūras atjauninājumu, padarot to par ideālu risinājumu arī savvaļas dzīvnieku fotogrāfiem.

Tāpat α6400 jaunieviesums ir arī Sony nesen izstrādātā reāllaika sekošana (Real-time Tracking). Šis režīms izmanto Sony jaunāko algoritmu objektu atpazīšanai un apstrādā krāsu, attāluma līdz fotografējamajam (dziļuma) un gaišuma datus kā telpisku informāciju, nodrošinot izcili precīzu visu fotografējamā tveršanu kadrā. Fotografējot vai uzņemot video cilvēkus vai dzīvniekus, kamera atpazīst sejas un acu novietojuma informāciju un seko fotografējamā acij ar pārsteidzošu precizitāti. Šo sistēmu var aktivizēt ar daļēju slēdža pogas nospiedienu vai uzstādīt tai citu aktivizēšanas veidu.

Jaunā kamera spēj uzņemt līdz 11 kadriem sekundē ar AF/AE sekošanas atbalstu, izmantojot mehānisko slēdzi, un līdz 8 kadriem sekundē ar AF/AE sekošanas atbalstu klusajā režīmā. Abos variantos iespējams uzņemt nepārtrauktu attēlu sēriju līdz pat 116 kadriem JPEG Standard formātā vai 46 kadriem saspiestā RAW formātā, būtiski palielinot iespēju notvert perfekto mirkli.

Vispārēji attēla kvalitātes uzlabojumi

Sony jaunā α6400 ir aprīkota ar 24,2 MP APS-C attēla sensoru, kas kopā ar atjauninātu BIONZ X procesoru sniedz satriecošus attēla kvalitātes un krāsu atveides uzlabojumus jebkādos fotografēšanas apstākļos. Standarta gaismas jutība līdz ISO 32000 fotogrāfijām un videoierakstam paplašināms līdz ISO 102400 statiskajiem attēliem ar izcilu trokšņu slāpēšanu vidēja un augsta jutīguma iestatījumos.

Kamera mantojusi arī daudzus no attēla apstrādes algoritmiem no jaunākajām Sony pilnkadra kamerām, būtiski samazinot trokšņa klātbūtni un vienlaikus saglabājot izšķirtspēju un uzlabojot faktūras atveidi.

Uzlabota augstas izšķirtspējas 4K video ierakstīšana ar ātru hibrīdautofokusu (Fast Hybrid Autofocus)

Daudzpusīgā α6400 ir izcila videokamera, kas ļauj veikt video ierakstīšanu 4K (QFHD: 3840 x 2160) kvalitātē, lasot visus sensora uztvertos pikseļus un tos neapvienojot, tā iegūstot aptuveni 2,4 reizes vairāk informācijas nekā nepieciešams. Šos datus pārstrādājot, iegūst augstas kvalitātes 4K video ar izcilu detalizāciju un dziļumu. Strauju un stabilu fokusu videoieraksta laikā nodrošina uzlabotā ātrā hibrīdautofokusa (Fast Hybrid AF) tehnoloģija, kas ļauj turēt uzņemamo nepārtrauktā fokusā neatkarīgi no apstākļiem – arī tad, ja uz mirkli kas cits šķērso priekšplānu. Šis inovatīvais autofokuss kopā ar skārienfokusa funkcionalitāti padara to par ideālu izvēli daudziem vlogeriem un video radītājiem, kas internetā regulāri augšupielādē pašu veidotos video.

Time-lapse video radīšanai jaunā kamera aprīkota ar iebūvētu intervālieraksta funkcionalitāti, ko iespējams iestatīt starp 1 un 60 sekundēm, ar kadru sērijas garumu no 1 līdz 9999 kadriem.  AE sekošanas jutīgumu iespējams pārslēgt starp augstu (High), vidēju (Mid) un zemu (Low) arī intervālieraksta laikā.

Pirmoreiz Sony APS-C bezspoguļa kamerā – jaunais modelis iekļauj arī HLG (Hybrid Log-Gamma) attēlu ieraksta profilu, kas atbalsta tūlītēju HDR darbplūsmu, ļaujot ar HDR (HLG) savietojamiem TV parādīt uzņemto saturu skaistā un dabīgā 4K HDR kvalitātē. Tāpat iespējams izmantot arī S-Log2 un S-Log3 – plašākai krāsu gradācijas pielāgojamībai, kā arī Zebra funkcionalitātei, krāsu palīgu (Gamma Display Assist) un palīgierakstu (proxy recording). Kamera spēj ierakstīt Full HD formātā ar ātrumu 120 kadri sekundē līdz pat 100 Mb/s, kas ļauj nofilmēto materiālu pārskatīt un rediģēt, veidojot arī 4x vai 5x palēninātus video failus Full HD izšķirtspējā ar AF sekošanu.

Uzlabota konstrukcija maksimālai izmantojamībai

Jaunā kamera sniedz augstu funkcionalitātes un pielāgojamības līmeni, tiecoties piedāvāt pēc iespējas lielāku brīvību fotografēšanas procesā. α6400 jaunieviesums ir 180 grādos brīvi lokāms LCD (3.0-type) ekrāns ar 921 tūkstošu punktu izšķirtspēju, kas ļauj vienkārši un ātri kadrēt statiskos selfijus un filmēt sevi. Tagad vlogeri var pārraudzīt un kontrolēt kompozīciju visa radošā procesa laikā. LCD ekrāns ir skārienjutīgs, sniedzot piekļuvi skārienpaliktnim (Touch Pad), skārienfokusam (Touch Focus), skārienslēdzim (Touch Shutter) un jaunajai skāriensekošanai (Touch Tracking) – ātrai reāllaika sekošanas (Real-time tracking) aktivizēšanai no skārienekrāna.  

Kamera aprīkota ar augstas kvalitātes XGA OLED Tru-finderskatu meklētāju un pieļauj 89 funkciju piesaisti 8 taustiņiem. Tai ir jauna My Dial un My Menu funkcionalitāte, uzlabota kopējā izvēļņu lietojamība, palīginstrukcija izvēlnēm, attēlu vērtēšanas sistēma un daudzas citas papildiespējas, kas ļauj pilnībā koncentrēties fotografēšanas procesā. Tās konstrukcijā izmantots izturīgs magnija sakausējums, tā ir noturīga pret putekļiem un mitrumu, un tās slēdža izturība novērtēta kā derīga aptuveni 200,000 cikliem. Tā spēj pārsūtīt failus uz viedtālruni vai planšeti, izmantojot jauno ‘Imaging Edge Mobile’ lietotni.


Source: Zparks