Sajūtu intensitāte – Sennheiser jaunā 3D audio tehnoloģija

Audio produktu nākotne? Kompānija Sennheiser ar daudzu gadu pieredzi izmanto tehnoloģijas, lai veidotu emocijas.
Kas jauns ir sagaidāms audio attīstībā? Sennheiser uzskata, ka tas ir “immersion” – kaut kas kas pilnībā pārņem klausītāju. Savā veidā neironu līmenī, aizverot acis.. tu esi tur – koncertā, pludmalē, pasākumā vai pilsētā, izbaudot katru niansi un jūtot savu klātbūtni vidē, ko rada skaņa.

Sennheiser ir radījis Ambeo – 3D audio tehnoloģiju, kas viņuprāt ir risinājums klausītāja maksimālai iesaistei skaņā un telpā, ko tā veido. Ikviena audio formāta trūkums ir telpa, ko var radīt skaņa. Tieši tādēļ skandu un austiņu ražotāji daudz eksperimentē piedāvājot dažādas modulācijas un citus bieži ar dzirdi nenosakāmus efektus, kas veido telpu. Taču liela nozīme ir pašam ierakstam un skaņas ierakstīšanas tehnikai. Arī tās ieraksts ir jāveic, cik vien iespējams telpisks. Pēc ieraksta ir nepieciešama audio apstrāde, dažādi miksēšanas procesi, kamēr audio saturs ir sagatavots tādā līmenī, ka to var dot patērētājiem.

Jaunās Sennheiser audio austiņas ar vairākiem mikrofoniem kvalitatīvas apkārtējās skaņas ierakstīšanai, izmantojot Apogee iPhone aplikāciju. 96 kHz 24bit Ambeo kvalitātes ieraksts CAF formātā.
Sennheiser tāpat kā daudzi citi satura ražotāji un tehnoloģiju uzņēmumi, nākotni redz arī virtuālajā un augumentētajā realitātē.
Patērētājs ar 3D video un audio pieredzi faktiski zaudē realitāti un mūsu smadzenes izspēlē triku, kas mums ļauj būt pilnīgi pārliecinātam par mūsu atrašanos citā vidē. Arī šeit ir jārada šis audio saturs, tādēļ Sennheiser izstrādāja speciālu mikrofonu – VR Mic (raksta noformējuma attēlā lapas augšā), kas izmanto četrus mikrofonus, novietotus dažādos leņķos. Tas ļauj ierakstīt vienlaicīgi telpā dažādus skaņas efektus gan videospēlēm, gan kinofilmām.

Novietojot vairākus šādus mikrofonus koncertā, jo īpaši klasiskās mūzikas koncertā, ierakstītā skaņa ir patērējama tik daudz dažādos interaktīvos veidos, kas ļauj klausītājam atrasties “klausītāju zālē” jebkurā viņam vēlamā vietā. Taču viens no lielākajiem potenciāliem, protams, ir videospēles un virtuālā realitāte, ļaujot izbaudīt vidi audiovizuālā veidā.

Ambeo Smart Headset – #captureyourworld


Source: Zparks