Pandēmijā IT nozarē jāaudzē darbaspēka kapacitāte

Pandēmija būtiski ietekmē Latvijas IT kompānijas ikdienas darbu. Neskatoties uz ārējo apstākļu izaicinājumiem, Ulda Semeika vadītā uzņēmuma komanda spēja elastīgi pielāgoties un turpināt darbu. Darbinieku skaits pagājušajā gadā pieauga par 50% un pašlaik kolektīvā strādā 48 cilvēki.

Tieši darbaspēka kapacitātes palielināšana bija viens faktoriem, kas pozitīvi ietekmēja uzņēmuma rādītājus. Salīdzinājumam, IT sistēmu programmēšanas uzņēmuma SIA “Codex” apgrozījums 2020. gadā bija 2,8 miljoni eiro, kas ir par 7,7% vairāk, nekā gadu iepriekš, apgrozījuma apjoms bija 2,6 miljoni eiro. Uzņēmums nodokļos pērn valstij samaksājis gandrīz 1,1 miljonu eiro.

Tātad darbu Covid ierobežojumu laikā nevar vērtēt viennozīmīgi ar labāk vai sliktāk?

Uldis Semeiks stāsta: “Pandēmija būtiski ietekmēja kompānijas ikdienas darbu. Socializēšanās un komunikācijas trūkums joprojām ir jūtams kolektīvā. Gaidām, kad būs iespēja atkal visiem tikties klātienē pilnā sastāvā. Neskatoties uz ārējo apstākļu izaicinājumiem, komanda spēja elastīgi pielāgoties un turpināt virzīties un noteiktajiem mērķiem. Neskatoties uz iepriekš minēto, pērn ir pieaudzis arī klientu skaits, ir uzsākts darbs pie jauniem un unikāliem ilgtermiņa projektiem”.

Joprojām novērojams digitālo prasmju trūkums

Kā norāda U. Semeiks, tad, viņaprāt, pērn “sabiedrībā varēja novērot digitālo prasmju trūkumu, kas neapšaubāmi ietekmēja ne viena vien uzņēmuma darbību”. Ierobežojumi daudzus piespieda mācīties jaunas lietas. “Tomēr pamanīju diezgan daudz piemēru, kur ne tikai darbinieki, bet pat uzņēmumu vadība nebija gatava šādai situācijai, nevēlējās mainīt ikdienā pierasto un meklēt jaunus risinājumus, kā pielāgoties situācijai.”

“Skaidrs, ka bija nozares un uzņēmumi, kuru darbību ierobežojumi skāra ļoti tieši, tomēr ir daudz piemēru no mazumtirdzniecības, ēdināšanas, pat tūrisma u.cc nozarēm, kur, izmantojot digitālus risinājumus (saziņu, piekļuvi sistēmām, komunikāciju-reklāmu), uzņēmumi ir izdzīvojuši un domā par izaugsmi. Mēs kā komanda sasniedzām savus uzstādītos mērķus un plānojam savu attīstību uz priekšu,” tā U. Semeiks. 2021. gadā SIA “Codex” plānot “turpināt attīstīt kompetences, lai kļūtu par ilgtermiņa sadarbības partneri mūsu klientiem un pievilcīgāko darba devēju industrijā”.

Codex agrāk pazinām kā Datakom

2018. gada augustā tika izveidots uzņēmums SIA “Datakom Software”, bet 2020. gada augustā uzņēmuma nosaukums tika mainīts uz “Codex”. Uzņēmums veic IT sistēmu programmēšanu.

 

 


Source: Zparks