Jaunais Audi RS 3 – nepārspējams sportiskums ikdienas braukšanai

Ar spēju ieskrieties no 0 līdz 100 km/h 3,8 sekundēs un sasniegt līdz pat 290 km/h maksimālo ātrumu, RS griezes momenta sadali, semi slick sporta riepām un īpašiem RS braukšanas režīmiem jaunais Audi RS 3 piedāvā augstākā līmeņa braukšanas dinamiku un labākos rādītājus savā segmentā. Augstas veiktspējas piecu cilindru dzinējs ar 294 kW (400 ZS) jaudu nodrošina strauju paātrināšanos ar izteiktu, sportisku skaņu, savukārt dzinējs, radot 500 Nm griezes momentu, nodrošina izcilu reakciju. Savu sportisko DNS RS 3 demonstrē ar platāku virsbūvi, RS sporta izplūdes sistēmu un salona displejiem, kas līdzinās sacīkšu automašīnās redzamajiem.

„Ar trešās paaudzes Audi RS 3 Sportback un otrās paaudzes Audi RS 3 Limousine mēs piedāvājam sportiskus premium automobiļus, kas piemēroti lietošanai ikdienā un sniedz līdzvērtīgi aizraujošu braukšanu kā uz lielceļa, tā sacīkšu trasēs,” norāda Audi Sport GmbH izpilddirektors Sebastiāns Grams (Sebastian Gram).

Nepārspējama ieskriešanās un maksimālais ātrums: 2,5 TFSI

Ar tā piecu cilindru augstas veiktspējas dzinēju Audi RS 3 savā segmentā ir unikāls.  Tā 2,5 TFSI dzinējs jau deviņas reizes pēc kārtas ir ieguvis starptautisko labākā dzinēja apbalvojumu – International Engine of the Year. Jaunākajā kompaktā sporta auto paaudzē šis dzinējs tagad ir jaudīgāks kā līdz šim. Jaunie RS 3 modeļi no 0 līdz 100 km/h ieskrienas vien 3,8 sekundēs. To maksimālais ātrums ir ierobežots pie 250 km/h, bet papildu aprīkojumā pieejami ar maksimālo ātrumu līdz pat 280 km/h. RS Dynamic versijā un ar keramiskajām bremzēm tie var sasniegt pat 290 km/h maksimālo ātrumu. Tādējādi Audi RS 3 ir līderis savā klasē paātrināšanās un maksimālā ātruma ziņā. Tas galvenokārt skaidrojams ar griezes momenta palielināšanu līdz 500 Nm, kas pieejams diapazonā no 2250 līdz 5600 apgriezieniem minūtē. Tas ir par 20 Nm vairāk salīdzinājumā ar tā priekšgājēju, līdz ar to Audi RS 3 paātrinās vēl straujāk pie zemiem apgriezieniem. Dzinēja 294 kW (400 ZS) maksimālo jaudu iespējams sasniegt jau pie 5600 apgriezieniem minūtē un tā sniedzas līdz pat 7000 apgriezieniem minūtē. Arī jaunais dzinēja kontroles bloks palielina automobiļa ātrumu.

Piecu cilindru dzinēja jaudu ceļam novirza septiņu pārnesumu divsajūgu ātrumkārba – ar straujāku pārnesumu pārslēgšanu un sportiskāku pārnesumu attiecību. Dzinēja unikālā 1‑2‑4‑5-3 aizdedzes secība un tā radītā īpašā skaņa nodrošina krietni aizraujošāku braukšanas pieredzi. Pirmo reizi izplūdes sistēmai ir pilnībā pielāgojama vārsta kontroles sistēma, kas atbalsta vidēja uzstādījuma pozīcijas, tādējādi vēl vairāk paplašinot skaņas īpašības. To iespējams pielāgot ar braukšanas dinamikas sistēmu Audi Drive Select. Piemēram, Dynamic un RS Performance režīmos vārsti atveras krietni agrāk, līdz ar to skaņas elementi ir vēl izteiktāki. Turklāt piecu cilindru dzinēja nepārprotamo skaņu vēl vairāk uzlabo papildu aprīkojumā pieejamā RS sporta izplūdes sistēma.

Audi RS 3 Sportback un  Audi RS 3 Sedan

Audi RS 3 Sportback un Audi RS 3 Sedan

Maksimāla izveicība: RS griezes sadale un īpašie RS 3 režīmi

Jaunais Audi RS 3 ir pirmais Audi modelis, kas standarta komplektācijā aprīkots ar griezes sadalītāju. Tas aizstāj aizmugurējās ass diferenciāli un iepriekšējo vairāku disku sajūga sistēmu aizmugurējā asī. Tagad elektroniski kontrolēts vairāku disku sajūgs tiek izmantots katrai piedziņas vārpstai. Tas nodrošina, ka vajadzīgā grieze tiek optimāli sadalīta starp aizmugurējo asi. Dinamiskākas braukšanas apstākļos griezes sadalītājs palielina piedziņas griezes momentu attiecīgajam ārējam ritenim ar augstāku riteņa noslodzi. Kreisajos līkumos tas nodod piedziņas griezi labajam aizmugurējam ritenim, savukārt labajos – kreisajam aizmugurējam ritenim, bet, braucot taisnā virzienā, abiem riteņiem. Jaunā tehnoloģija sniedz iespēju veikt arī kontrolētas sānslīdes slēgtās trasēs.

Izteiksmīgs un nepārprotams: eksterjers un apgaismojums

Jaunā Audi RS 3 dizains ir vēl dinamiskāks un jaudīgāks, nekā tā priekšgājējiem. RS 3 jau standarta komplektācijā ir aprīkots ar plakaniem ķīļveida LED priekšējiem lukturiem un LED aizmugurējiem lukturiem, tostarp ar dinamiskajiem pagrieziena signāliem. Matrix LED priekšējie lukturi pieejami papildu aprīkojumā ar aptumšotiem rāmjiem. Ar 3×5 LED segmentu pikseļu laukumu digitālajās dienas gaismās tiek nodrošināts neatvairāms izskats – atslēdzot vai aizslēdzot auto, kā sasveicinoties, kreisajā priekšējā lukturī parādās “rūtains karogs” – dinamisks apgaismojuma paraksts, savukārt autovadītāja pusē parādās RS 3 uzraksts. Braucot, “rūtainais karogs” izgaismojas abās pusēs.

RS 3 standarta aprīkojumā ir aprīkots ar 19 collu diskiem 10 Y spieķu dizainā. Patiesu sacīkšu dizainu izsaka papildu aprīkojumā pieejamais 5 Y spieķu dizains ar RS uzrakstiem. Pēc klientu vēlmes Audi pirmo reizi uzstādīs arī Pirelli P Zero Trofeo R pussliku sporta riepas. Starp autosporta iedvesmotiem elementiem ir arī pārveidots RS aizmugurējais bampers ar iestrādātu gaisa izkliedētāju un RS izplūdes sistēma ar diviem lieliem ovāliem uzgaļiem.

Audi RS 3 Sedan

Audi RS 3 Sedan

Kontrole: stūre ar atpazīšanās zīmi un RS Mode pogu

RS 3 standarta aprīkojumā ir aprīkots ar trīs spieķu RS Sport daudzfunkciju ādas stūri ar plakanu apakšu. Tajā iestrādātas augstas kvalitātes lietā cinka ātrumu pārslēgšanas lāpstiņas. Tie, kuri izvēlas Design versiju, papildus RS zīmei iegūst arī stūres centrā izvietotu kontrastējošu zīmi, lai dinamiskas braukšanas apstākļos spētu ātrāk noteikt stūres pozīciju. Kā alternatīva pieejama arī pilnībā apaļa RS stūre ar skāriena noteikšanu asistētām stūrēšanas funkcijām. Abām stūrēm ir jaunā RS Mode poga, kas izvietota uz labās puses spieķa.

Audi RS 3

Audi RS 3

Sagatavots izmantojot Audi preses materiālus.


Source: Zparks