HUAWEI piedāvā veselus trīs P20 sērijas tālruņus – HUAWEI P20 Pro, HUAWEI P20 un HUAWEI P20 lite. Protams, interesantākais no šiem ir Pro modelis, jo tam ir veselas trīs aizmugurējās kameras. Šoreiz apskatām P20, kas vairāk piemērots klasiska biznesa klases tālruņa lomai, bet protamas arī bildes taisa labas, kā jau HUAWEI flagmanim pieklājas.
Tehniskie parametri
- Izmēri: 149.1 x 70.8 x 7.7 mm
- Svars: 165 g
- Ekrāns: LTPS IPS LCD, 5.8 collas, 1080 x 2240, proporcija 18.7:9
- Android 8.1 (Oreo) ar EMUI 8.1
- Hisilicon Kirin 970 (4×2.4 GHz Cortex-A73 & 4×1.8 GHz Cortex-A53) ar Mali-G72 MP12
- Zibatmiņas 128 GB, Operatīvā atmiņa 4 GB
- Aizmugurējās kameras: 12 MP (f/1.8, 27mm, 1/2.3″, 1.55µm, OIS) + 20 MP (f/1.6, 27mm), Leica optika
- Video: līdz 2160p@30fps
- Priekšējā kamera: 24 MP, f/2.0, 1080p
- Komunikācijas: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth 4.2
- Navigācija: A-GPS, GLONASS, GALILEO
- NFC: ir
- USB: 3.1, Type-C 1.0
- Akumulators: iebūvēts Li-Po 3400 mAh
- Aptuvenā cena EUR ar PVN (06.2018): 600
Jau apskatot tālruņa specifikāciju, ir skaidrs, ka būs darīšana ar tālruni, kas no sava priekšgājēja P10 atšķiras ievērojami un noteikti uz labo pusi. Tas, protams, nav pārsteigums, jo konkurenti arī nesnauž.
Pirmo reizi paņemot rokā P20, uzreiz pamanu, ka tam nav 3.5 mm austiņu izejas. Un arī tas nav pārsteigums, drīzāk likumsakarība. Galu galā neiekļaujot tālruņa konstrukcijā austiņu izeju, var ietaupīt gan vietu, gan arī tālruņa uzbūvi padarīt vienkāršāku. Labi ir tas, ka sava austiņu kolekcija nebūs jāmet ārā, jo komplektā iekļauta pāreja no USB-C uz 3.5 mm. Ja tomēr pāreju lietot nevēlaties, komplektā ir arī austiņas ar USB-C spraudni.
Tālruņa korpuss veidots no stikla gan priekšā, gan aizmugurē, bet apmale ir no alumīnija. Konstrukcija šķietami trausla, bet tāda tā ir daudziem flagmaņiem un nenoliedzami rada augstas klases mantas efektu. Un tālruņa tehniskie rādītāji to cenšas apstiprināt. Astoņu kodolu Kirin 970, kaut arī nav ātrākais viedtālruņu procesors, tomēr ir jaudīgs. Darba telpu tam rada 4 GB operatīvās atmiņas, bet autonomu darbību nodrošina ietilpīgs akumulators.
Ekrāns ir liels un dzidrs, bet diemžēl tas ir LCD (bez OLED). Tas var radīt kādu nepatīkamu momentu, piemēram, darbojoties spilgtā saulē. Tātad izpaliek arī “vienmēr ieslēgts” ekrāna režīms.
Cita lieta, kas rada jautājumu ir fakts, ka tālrunim nav atmiņas kartes slota. Nav noslēpums, ka šodien viens no lielākajiem konkurences faktoriem tālruņiem flagmaņiem ir tieši kameras. P20 ar tām viss ir vairāk vai mazāk kārtībā (par to mazliet vēlāk). Tātad paredzamas, un HUAWEI uz to arī fokusē lietotāju uzmanību, ka ar P20 tiks daudz fotografēts un arī uzņemts video. Tātad atmiņas kartes slota klātbūtne būtu tikai loģiska. Esošā situācija nozīmē tikai to, ka tālruņa īpašniekam būs rūpīgi jāplāno kā pārvaldīt salīdzinoši ierobežotos 128 GB pieejamās iebūvētās zibatmiņas.
Kameras un mazliet teorijas
HUAWEI nemaz neslēpj, ka veidojot P20 un, protams, P20 Pro galvenais uzsvars ir likts uz kamerām. Tādēļ par tām atsevišķi.
HUAWEI aktīvi reklamē, ka tās Kirin 970 piemīt mākslīgā intelekta pazīmes. Nu patiesībā viņi apgalvo, ka tam ir kārtīgs mākslīgais intelekts, kas, protams, ir mārketinga triks.
Kā tad ir patiesībā? Viena no Kirin 970 sastāvdaļām, blakus 8 CPU un 12 GPU kodoliem ir NPU jeb neironu tīkla procesors. Tā uzdevums ir nodrošināt to, ka, izmantojot iepriekš izstrādātus algoritmus, tālruņa kameras aplikācija spēj noteikt, ka kamera pavērsta pret, piemēram, ziedu. Tātad faktiski tālruņa procesorā ir atsevišķa daļa, kas apmēram no 5.5 miljardiem Kirin 970 tranzistoru aizņem kādus 150 miljonus, kas veic šo neironu tīkla funkciju. Atpazīšana notiek uz iepriekš iegūtu zināšanu bāzes (to veic speciāli apmācot atpazīšanas algoritmu, piemēram, tam “rādot” miljoniem dažādu ziedu attēlu).
Tātad faktiski Kirin 970 neveic nekādus unikālus aprēķinus un tam nav papildu intelekta, salīdzinot ar citiem tālruņu procesoriem, jo jebkurš no tiem var veikt līdzīgu uzdevumu, piemēram, atpazīstot puķes. Atšķirība ir tā, ka Kirin 970 šo funkciju veic speciāls aprēķinu modulis NPU, kas patērē daudz mazāk enerģijas nekā CPU.
Bet tas nozīmē arī to, ka šo neironu tīkla procesoru var izmantot citiem mērķiem, kur nepieciešama kādu objektu atpazīšana, un veikt to ļoti efektīvi. Protams, tas nozīmē arī to, ka HUAWEI veicot tālruna programmatūras jaunināšanu, kopā ar šiem jauninājumiem var ielādēt tālrunī labāku jau minēto puķu atpazīšanas algoritmu vai papildināt esošo ar jaunām iespējām.
Savukārt programmatūras izstrādātāji var veidot savas aplikācijas, kas izmantotu NPU sniegtās iespējas. Var izveidot aplikācijas, ko lietotājs pats apmāca (tam gan jāizmanto tālruņa CPU, kas ir salīdzinoši “rijīgs”), bet pēc tam izmanto priekšrocības, ko sniedz zemais NPU enerģijas patēriņš.
Bildējam
Jāatzīst, ka P20 visas kameras uzņem kvalitatīvus attēlus. Tas, ka aizmugurē ir divas kameras, ļauj radīt bokē (izplūduma) efektu, kas kļuvis pieprasīts viedtālruņ-fotogrāfu aprindās.
Kameras aplikācija ir ātra un iespējām bagāta. Jau minētais “mākslīgais intelekts” sekmīgi tiek galā ar zaļumu (zaļo augu), zilu debesu, ziedu u.c. atpazīšanu. Reizēm jūtama kameras “gudrība” sarežģītos uzņemšanas apstākļos, piemēram, bildējot pret sauli. Tas korekti nostrādā ne vienmēr, bet reizēm izdodas pilnīgi automātiskā režīmā uzņemt, labu attēlu, kuram labi redzams HDR efekts. Gan jau kameras aplikācija veic vel kādas funkcijas, bet lietotājs tās uzreiz nepamana.
Interesanti, ka zaļumu uzņemšanas režīmā, zāle reizēm tiek iekrāsota nedabīgi zaļa. Labi, ka ir iespējams piedāvātos uzlabojumus atslēgt, gan uzreiz katram attēlam tieši pirms tā uzņemšanas, gan arī vispār – kameras iestatījumos. Otro gan neieteiktu, jo tad zaudēsiet arī palīdzību situācijās, kad tā noderēs. To noteikti būs vairāk nekā to, kurās no palīdzības vēlēsities atteikties.
Kameras aplikācijai ir vairāki darbības režīmi. Noklusējot tiek piedāvāts standarta režīms, kura darbības rezultātā tālruņa atmiņa pildās ar jpg bildēm. Vēl ir diafragmas prioritātes režīms, nakts uzņemšanas režīms, portreta režīms, pro režīms u.c., piemēram HDR, panorāmas utt.
Interesanti, ka Pro režīmā iespējams uzņemt arī RAW formātā. Tad kopā ar jpg iegūstat arī dng (RAW formāts) formāta datnes, ko pēc uzņemšanas var apstrādāt RAW apstrādes programmā un iegūt sev vēlamo gala rezultātu, ja nu tas ko tālruņa aplikācija piedāvā īsti nepatīk. Tiesa nav paredzams, ka RAW izmantosiet bieži, jo jau pašas kameras dažādās iespējas ļauj attēlus iegūt pēc savas gaumes. Ja tomēr esat fanātisks, tikt pie RAW datnēm ir akurāt viegli.
Pamēģinu arī video režīmu, nemaz neuzņemot ko mazāk par 4K vai UHD (3840×[email protected]). Uzņemtie video ir kvalitatīvi, kas, protams, bija sagaidāms. Labi ir tas, ka, video datnes ir diezgan kompaktas pat uzņemot minētos UHD jeb 4K video.
Tiesa uzņemot šādā izšķirtspējā nav pieejama programmiska attēla stabilizācija, bet to var risināt iegādājoties tālruņa stabilizētāju (kloķis ar žirostabilizētāju), kas šobrīd pieejami lielā izvēlē un noteikti iekļaujams izmantojamo rīku komplektā, ja video uzņemat kam vairāk nekā personīgām atmiņām.
Attēlu un video paraugus skatiet attiecīgi Flickr un YouTube. Norādes zemāk.
Secinājumi
Jāatzīst, ka HUAWEI P20 ir tiešām labs tālrunis, ja to grasāties izmantot fotografēšanai. Tas ar šo uzdevumu tiks galā lieliski. Un arī viedtālrunis tas ir visādā ziņā moderns un tiks galā ar praktisku jebkuru uzdevumu, ko no šādas viedierīces sagaidāt, ka tā var. Kas attiecas uz IP52, nespēju lādēties bezvadu režīmā un atmiņas kartes slota neesamību, tad šīs ir lietas, kas ikdienas lietošanai nav nemaz tik nozīmīgas. HUAWEI ātrā lādēšana nodrošina, ka nieka pusstundas laikā tukšā akumulatorā jau ir ap 60% lādiņa. Bet ar to, ka tālruni nedrīkst slīcināt var viegli sadzīvot. Galu galā arī ūdens drošie tālruņi, ar dažiem izņēmumiem (piemēram, CAT tālruņu formā), nav domāti peldināšanai. Bet atmiņas kartes slota trūkumu var kompensēt ar prātīgu atmiņas pārvaldību un izmantojot šobrīd plaši pieejamos mākoņpakalpojumus, kas arī Latvijā jau uzskatāmi par praktiski izmantojamu lietu gan mobilo datu pieejamības, gan pašu mākoņpakalpojumu daudzveidības ziņā.
Tālruņa cena arī ir patīkama, ja salīdzinām ar lielāko konkurentu flagmaņu cenām. Nu un ja esat ar mieru zaudēt cenas starpības efektu un vēlaties ko vairāk (labākas kameras, lielāks akumulators, IP67, u.c.), ir vērts apskatīt P20 Pro iegūšanu savā īpašumā.
Ar HUAWEI P20 uzņemtu foto paraugi Flickr
Ar HUAWEI P20 uzņemtu video paraugi YouTube
Source: Zparks