Ja finanses vai citi apstākļi neļauj izvēlēties un lietot kādu nu tālruņiem-flagmaņiem, ir jāizdara izvēlē no mazliet lētākiem viedtālruņiem. Tas ir segments, kurā konkurence, iespējams, ir pat sīvāka nekā citos. Apskatām HUAWEI Mate 10 lite, kas ir vidējās klases pārstāvis ar vecāko brāļu iezīmēm.
Tālrunis
Kaut arī šis ir Lite modelis, tomēr, tas ir labāk komplektēts, nekā šādi apkaš modeļi parasti, ir komplektēti. Tam ir liels ekrāns, metāla rāmis un pa divām kamerām gan priekšā, gan aizmugurē. Arī akumulators ir ietilpīgs, kas ir apsveicami šodienas steigas laikmetā.
Komplektācijā diemžēl nav iekļauts 5GHz Wi-Fi atbalsts, FM radio, kas dažam var šķist lieks, citam atkal pietrūkt. Nav arī NFC atbalsta, kas sabiedriskajā transportā braucējiem, piemēram, liegs e-talona atlikuma pārbaudīšanas priekus. Ir divi SIM karšu sloti, no kuriem otrais ir hibrīda slots. Tas izmantojams vai nu SIM, vai SD kartei. Vai tas ir ērti, tas jālemj katram pašam, atkarībā no tālruņa izmantošanas mērķa.
5.9″ IPS LCD ekrāns ir spilgts un ar labu kontrastu. Arī ārā labi saskatāms tajā atainotais, tomēr spilgtā saulē būs jāpalielina ekrāna spilgtums. Tas gan nav nekas neparasts, it īpaši ņemot vērā to, ka apskatām Lite modeli.
3,340 mAh akumulators ir ietilpīgs un arī nodrošina ilgu darbības laiku. Vismaz tā, kā es to lietoju, pārsvarā fotografēšanai.
Kameras
Huawei uzsver, ka Mate 10 Lite ir veselas četras kameras. Tā tiešām ir. Tiesa otrā 2MP kamera gan priekšā, gan aizmugurē kalpo kā telpas dziļuma sensors, fona izpludināšanas efektam. Tiesa slikta apgaismojuma apstākļos no tām ir maz labuma. Tātad faktiski attēlu uzņemšanai vēl arvien ir tikai divas kameras.
Galvenās kameras gaismasspēja ir f2.2, kas šodien ir uzskatāms par viduvēju zemu rādītāju. To arī jūt uzņemto sliktākā gaismā. Spilgtā saulē attēli, kā jau šodien pierasts, ir labas kvalitātes. Tiesa attēla tumšākās daļas ir diezgan trokšņainas, salīdzinot ar līdzīgas klases kameru veikumu. Krēslā ātri parādās grauds un attēlu kvalitāte ir, manuprāt, ne visai apmierinoša.
Kameras aplikācijai ir ērti izmantojams Pro režīms. Tajā var manuāli iestatīt fokusu, ekspozīcijas laiku (līdz pat 8 s), ISO utt.
Pašbilžu kameras gaismasspēja ir f2.0. To arī papildina 2 MP kamera, kas ļauj uztvert attēla dziļuma informāciju un tātad radīt attēlus ar bokē efektu.
Video var uzņemt līdz 1080p, 30fps režīmā. Diemžēl nav 4K režīma, kas šodien jau uzskatāms par parastu lietu. Uzņemtie video ir kvalitatīvi, bet diemžēl nav no šīs klases tālruņu labākā snieguma.
Secinājumi
Ņemot vērā, ka apskatām Lite modeli, jāsaka, ka tas ir labi komplektēts un no Mate 10 mantojis vairāk, kā Lite modeļi no vecākajiem brāļiem parasti iegūst. Liels ekrāns, četras kameras, metāla rāmis un ietilpīgs akumulators ir galvenās labās lietas.
Bet, protams, Lite ir lite. Foto un video kvalitāte ir viduvēja, ekrāna izšķirtspēja ir mazāka nekā flagmaņiem (vizuāli tas gan nav diez ko redzams) turklāt ekrāns ir IPS.
Ja vēlaties savā īpašumā iegūt uzticamu tālruni, kas būdams vidējās klases, tomēr ir ar dažām flagmaņa iezīmēm, un esat ar mieru, ka attēli, būdami labi, tomēr nav izcilas kvalitātes, Mate 10 Lite noteikti ir viena no labākajām izvēlēm.
Galvenie parametri
- Ekrāns: 5.9″ IPS LCD, 1,080 x 2,160px (409ppi)
- Kamera: 16MP + 2MP, f/2.2; LED zibspuldze; 1080p @ 30 fps video;
- Pašbilžu kamera: 13MP + 2MP f/2.0; 1080p @ 30fps video;
- Mikroshēmas: 8 kodolu 16nm Kirin 659 ([email protected] + [email protected]), divu kodolu Mali-T830 GPU;
- Atmiņa: 4GB RAM, 64GB glabātuve; microSD hibrīd-slots;
- OS: Android 7.0 Nougat, Huawei EMUI 5.1
- Akumulators: 3,340mAh Li-Po
- Pieslēgumi: Dual-SIM; LTE-A (Cat.6); microUSB; Wi-Fi b/g/n; GPS/GLONASS; Bluetooth 4.2;
- Aizmugurē izvietots pirkstu nospiedumu skeneris
Video paraugi YouTube
Foto paraugi Flickr
Source: Zparks