Audi RS 3 un Audi RS 4 pieskandina Biķernieku trasi Audi Sport driving academy by Autojuta ietvaros

3. un 4. jūlijā Biķernieku trasē atgriežas Audi sportiskākie modeļi īpaši organizētas programmas – Audi Sport driving academy by Autojuta ietvaros. Jau ierasts, ka pēdējos gados Latvijā ir viesojušās starptautiskās braukšanas pieredzes programmas ar iespaidīgu Audi Sport modeļu klāstu. Šoreiz Biķernieku trasi pieskandina Audi RS 3 Limousine (400 ZS) un Audi RS 4 Avant (450 ZS) spēkrati, nebijušā projektā Baltijas mērogā, kas ne vien sniedz iespēju doties izmēģinājuma braucienos ar sportiskākajiem Audi modeļiem, bet arī veicina dinamiskas un drošas braukšanas iemaņu pilnveidošanu.

“Šodien Rīgā aizsākam vēl nebijušu programmu Baltijas līmenī, ko vada Audi Sport dīleris no Kauņas, Lietuvā. Pēc augstākajiem standartiem rīkotajā braukšanas pieredzes programmā, tagad arī lokāli ļauj nodrošināt izmēģinājuma braucienus dažādās trasēs, plašam interesentu lokam visā Baltijā. Neaizmirstamas emocijas un vērtīga braukšanas pieredze – tā varam raksturot Audi Sport driving academy by Autojuta programmu.” skaidro Ilgvars Ļubka, Audi zīmola vadītājs Latvijā un Lietuvā.

Sportisku azartu un paliekošas emocijas nodrošinās divi no Audi Sport modeļiem – Audi RS 3 Limousine (400 ZS) ar 2,5 litru TFSI dzinēju un paātrinājumu no 0-100 km/h 4,1 sekundē, kā arī Audi RS 4 Avant (450 ZS) ar 2,9 litru V6 TFSI dzinēju un līdzvērtīgu ieskriešanos no 0-100 km/h 4,1 sekundē. Modeļi izceļas ne tikai ar jaudu, dinamiku, stabilitāti, īpašo dzinēja skaņu, bet arī ar inovatīvu dizainu.

Gatavi darbam
Autobraucēji saņem īpašu braukšanas pieredzi, vienlaikus pārbaudot reakciju, domāšanas ātrumu, situācijas izvērtēšanu un attiecīgu uzvedību pie spēkrata stūres.
Audi Sport driving academy by Autojuta programma norisinās septiņkārtēja Lietuvas rallija čempiona un Audi Sport dīlera Kauņā, Lietuvā direktora Vitauta Šveda vadībā. Kopā ar viņu projektā piedalās vairāki titulēti sacensību meistari no Lietuvas ar pieredzi autosportā un braukšanas apmācībās. Gada laikā Baltijas valstīs jaunu braukšanas pieredzi būs iespējams iegūt ap 400 autovadītājiem.
Aira Misa, ZParks

Autojuta (Lietuva), ar Lietuvas rallija čempiona V. Švedas un instrukroru J. Gelžinis un A. Gelžinis līdzdalību, un Audi Sport organizētais pasākums ietvēra īpašu, labi pārdomātu braukšanas programmu. Tā nodrošināja lielisku iespēju žurnālistiem no Latvijas, kas bija pieteikušies un atbilda noteiktajām prasībām, iziet īsu un noderīgu kursu Audi sporta modeļu vadīšanā. Audi RS 3 Limousine (sarkans) un RS 4 Avant (zils) bija lieliski un pārsteidzoši izturīgi šajā lietainajā dienā, kad pie stūres sēdās un tos vadīja, lielākoties, vēl nepieredzējuši autobraucēji sacīkšu trasē. Sadalījušies divās komandās, pēc abu modeļu krāsām, mēs uzreidz nokļuvām treniņu zonā, kur pēc pieredzējušu instruktoru uzdevuma katram bija jāizbrauc 2 apļi uz laiku, turklāt līkloču jeb t.s. čūskas veidā. Gan zilās, gan sarkanās automašīnas bija aprīkotas ar rāciju, tādēļ ikviens vadītājs un blakussēdētājs varēja īsumā dzirdēt par pieļautajām kļūdām, iespējamiem uzlabojumiem un, protams, uzslavām, par labu rezultātu. Tikpat saistoša bija savu spēju – izturības un reakcijas – testēšana, braucot pa taisni, kur pēc paātrinājuma līdz 60km/h vajadzēja strauji nobremzēt, kad priekšā spēji iedegās signālgaisma jeb brīdinājums par iedomātu alni. Šādi vingrinoties, var uzlabot ne tikai reaģēšanas spēju un paaugstināt adrenalīna līmeni asinīs, bet arī iegūt labāku personīgo izpratni par drošu vadīšanas stilu (no kļūdām mācās). Manuprāt, šo sporta modeļu priekšrocība, ir to lieliskā vadāmība, drošā saķere ar segumu (asfaltu), kā arī ērtā un vieglā stūre gan braucot Comfort, gan Dynamic režīmā. Tuklāt, lietainais laiks deva iespēju patiešām pārbaudīt abu modeļu apskaužamo stabilitāti uz slapja un slidena asfalta trasē. Aprīkojušies ar autoķiveri, visbeidzot, varējām izbaudīt vienu no visssaistošākajiem posmiem šajā apmācībā – braukšanu – norobežotā trases gabalā, apmēram, 3 km garumā. Mūsu uzdevums bija braukt rindā aiz instruktora, ievērojot distanci, ātrumu, kā arī bremzēšanas un paātrinājuma ieteikumus. Lai patiešām varētu godīgi novērtēt Audi Sport modeļu plašās braukšanas iespējas, kā noslēdzošo etapu programmas ietvaros Biķernieku trasē mēs izbaudījām elpu aizraujošu braucienu kopā ar septiņkārtējo čempionu Vitautu Švedas (pie stūres). Laikam tikai šādi rodas patiess autoprieks, un skaisti braukšanas iespaidi paliek atmiņā ilgi.


Source: Zparks