DxO ONE – profesionāļa slepenais ierocis

Publikācijas virsraksts var šķist dīvains, jo kāda gan varētu būt profesionālim daļa par kameru, kas piespraužama viedtālrunim un kuras izmēri ir vien 67.5 x 48.85 x 26.25 mm, bet svars 108 g? Atslēgas vārds atbildei uz šo jautājumu ir profesionāļiem nebūt ne svešais franču kompānijas DxO Labs nosaukums. Bet par visu pēc kārtas.

Sākam jau pamazām pierast pie tā, kas ir neizbēgams – kompaktkameru izzušanas. Tās droši vien neizzudīs pilnībā, jo ir modeļi, kam piemīt īpašības, ko ņemot vērā to salīdzinoši nelielo cenu, citas klases kamerām pārspēt ir praktiski nepiespējami. Piemēram, super-zoom kompaktkameras, kuru īpašnieki par dažiem simtiem € iegūst kameru ar objektīva fokusa attālumu virs 1000 mm.

Tomēr fotogrāfijā nākotnē nepašaubāmi pirmkārt dominēs viedtālruņos iebūvēto kameras, jo tās “ir vienmēr pa rokai” un, protams, sopguļkameras, ko lietos profesionāļi un cilvēki, kas vēlas labāk un kvalitatīvāk iemūžināt to, kas tiek fotografēts.

Un šķiet nākotnē nav vietas nelielām kamerām, kas ir pa vidu starp tālruņa kameru un spoguļkameru. Tomēr iespējams, ka tā gluži nav. DxO Labs, kas ir labi pazīstama ar savu foto apstrādes programmatūru pārsteigusi fotogrāfus izlaižot DxO ONE.

Kas tad ir DxO ONE

DxO ONE ir tiešām neliela, kabatā viegli ieliekama (pārbaudīju, pat lāga nespiež kabatu), iOS ierīcei pieslēdzama kamera ar 1 collu sensoru (13.2 x 8.8 mm). Ņemot vērā kameras nelielos izmērus, šāda izmēra sensora klātbūtne tajā ir patiesi ievērības cienīga. Galu galā kompaktkamerās, kas ir vairākas reizes lielākas, itin bieži ir daudz mazāki sensori (1/2.7 (5.37 x 4.04 mm) un 1/2.3 collu (6.17 x 4.55 mm)).

Kameru ieslēdz uz leju pabīdot objektīva vāciņu. Šo vāciņu pabīdot vēl nedaudz tālāk, atbrīvo arī Lightning konektoru. Jāpiebilst, ka konektors kamerai piestiprināts tā, ka kameru var grozīt pa garenasi attiecībā pret tālruni, tādējādi izraugoties piemērotāko skata leņķi. Ja kameru tālrunim pievieno “otrādi”, tā kļūst par pašbilžu kameru, kas daudziem noteikti patiks.

.frb-swiper-container{width:100%;height:100%;}
.frb-swiper-pagination {position: static; left: 0;text-align: center;width: 100%; padding-top:10px}
.frb-swiper-container .swiper-pagination-switch {display: inline-block;width: 10px;height: 10px;border-radius: 10px;background: #999;box-shadow: 0px 1px 2px #555 inset;margin: 0 3px;cursor: pointer;padding:0;float:none;}
.frb-swiper-container .swiper-active-switch {background: #fff;}
.frb-swiper-container .content-slide{padding:10px;}
.frb-swiper-container .swiper-image {display:block}

Fotografējam

Ar jaunāko iekšējo programatūru, DxO ONE iespējams izmantot divos veidos (oriģināli bija pieejams tikai pirmais variants). Pirmais veids ir, kad kamera ar Lightning konektoru tiek pievienota iOS ierīcei. Šādā režīmā tālrunis vai planšete kalpo kā skatu meklētājs un tajā var iestatīt ekspozīcijas, un citus parametrus. Tas ir ērti, jo tālruņa ekrāns ir lielāks par tiem, kas parasti iebūvēti kamerās.

Otrs režīms ir uzņemšana ar pašu kameru, bez tālruņa. Kamerai ir neliels, melnbalts skārienjutīgs ekrāns, kas sākotnēji paredzēts ekspozīcijas parametru attēlošanai. Pēc iekšējās programmatūras jaunināšanas, tas izmatojams arī skatu meklēšanai. Tiesa tajā redzams tikai uzņemamās ainas siluet-veida attēlojums, bet praksē, mazliet patrenējoties, var iemanīties kadrēt pārsteidzoši precīzi. Protams, šādi uzņemot nav pārliecības vai ir pareizi nostrādājis auto fokuss un nav iespējams mainīt nevienu no kameras parametriem vien pārslēgt video un foto režīmus.

Lai palielinātu – uzklikšķiniet uz attēla

Te gan jāpiebilst, ka no vairāk kā 200 attēliem, ko uzņēmu kameru izmantojot bez tālruņa (tas izrādījās pat ļoti ērti), tikai vienai bildei bija problēmas ar fokusu – tā nebija asa. Un kas attiecas uz iestatījumiem, kamera atceras, kas bija iestatīts, kad tā pēdējo reizi bija pieslēgta tālrunim. Iestatīju P režīmu, kas ir daudzu fotogrāfu ieteiktais/iecienītais ikdienas režīms. Un tas nepievīla. Ir pavisam maz attēlu, kam ir ekspozīcijas problēmas, ko nevar veikli nokopt veicot RAW pēcapstrādi.

Protams, RAW izmantošana ļauj ne tikai labot ekspozīcijas kļūdas. Kā jau ierasts, varat arī veikt labāku attēla trokšņu apstrādi un palielināt attēlu dinamisko diapazonu.

Interesanti, ka DxO ONE ir divi RAW režīmi. Pirmais ir standarta (.DNG, ap 43 MB). Otrais ir SuperRAW (.DXO, ap 170 MB), kas nodrošina maksimāli iespējamu attēla trokšņu kontroli. Tieši SuperRAW formātā uzņemtajiem attēliem DxO Mark indekss ir 85 – līdzvērtīgs vai pat pārsniedz vairuma DSLR rādītājus (DNG formātā DxO Mark indekss ir 70). Tiesa, šī formāta attēlus var apstrādāt tikai ar DxO Optics Pro programmu. SuperRAW attēls faktiski top četriem secīgi, ļoti ātru izņemtiem attēliem, tos vēlāk apvienojot vienā.

Video režīms

Video uzņemšana ne ar ko īpašu neizceļas. Uzņemtie video kvalitātes ziņā atbilst optikas kvalitātei un sensora izmēram. Arī video iespējams uzņemt gan tandēmā ar tālruni, gan ar ONE vienu pašu. Video paraugi, kā vienmēr, zemāk.

Kas vēl

Objektīvs ar gaismas spēju 1:1.8 atvieglo uzņemšanu tumšākās vietās. Pietūkst jaut nelielas, bet tālummaiņas. Skaidrs, ka tik mazā korpusā kāds ir ONE, to realizēt nav diez ko reāli, bet vēlēties jau var.

Sarūgtina arī fakts, ka akumulators nav pārāk ietilpīgs. Visai dienai noteikti nepietiks. Tātad somā līdzi jānēsā arī ārējais akumulators ar USB portu. Kameru ieslēdzot gribētos, lai tā sāk darboties ātrāk, kā tā to dara, bet aizture nav fundamentāli traucējoša.

Lielākās bažas ir par to, ka kamera un tālrunis var nejauši atvienoties, jo kamera tālrunī ir vienkārši iesprausta, bez fiksācijas. Vēl vairāk, lai kameru tālrunim pievienotu, tālruni jāizņem no “bufera”, tādējādi samazinot tā drošību. DxO paši ir sapratuši, ka tā ir problēma un uzņēmuši video, kurā sniegta pamācība, kā pareizi turēt iPhobe un ONE tandēmu.

Secinājumi

DxO ONE noteikti ir unikāls produkts. Uzņemtie attēli ir augstas kvalitātes un šad tad patīkami pārsteigs. Lietas, kas varētu atturēt no pirkuma ir kameras salīdzinoši augstā cena un mazāk, bet tomēr, arī nelielais akumulators. Bet ja nepieciešama neliela kamera, kas taisa labas bildes, šķiet alternatīvu, šajā izmēru kategorijā, nav daudz. Jācer, ka kādudien ONE būs pieejama arī Android ierīču īpašniekiem, vismaz versijā ar jauno USB Type-C.

Galvenie parametri

 • Izšķirtspēja: 20 MP (21 MP sensors), 5472 x 3648
 • Attēla proporcijas: 3:2
 • Sensors: BSI-CMOS, 1″ (13.2 x 8.8 mm)
 • ISO: Auto, 100-12800 (paplašinātais līdz 51200)
 • Fokusa attālums (ekvival.): 32 mm
 • Diafragma (ekvival.): F1.8–11
 • Ekrāns: skārienjutīgs, melnbalts
 • Slēdzis: 15 sek – 1/8000 sek
 • Video: 1920 x 1080 (30p), 1280 x 720 (120p), MPEG-4, mono skaņa
 • Atmiņas kartes: microSD/SDHC/SDXC
 • USB: USB 2.0 (480 Mbit/sec)
 • Svars: 108 g
 • Izmēri: 67 x 48 x 25 mm
 • Aptuvenā cena EUR ar PVN: 590 (DxO lapā bez programmām 499€)

Attēlu paraugi Flickr

Video paraugi YouTube


Source: Zparks