Bullitt sadarbojas ar MediaTek satelīta-mobilo sakaru ziņojumu jomā

Apvienotās Karalistes tehnoloģiju ražotājs Bullitt Group uzsāk sadarbību ar mikroshēmu gigantu MediaTek, lai radītu pasaulē pirmo viedtālruni ar satelīta-mobilo sakaru ziņojumu pārraidi.

Ierīce, kas tiks laista klajā 2023. gada 1. ceturksnī, ir tehnisko inovāciju līderis, apsteidzot citu mobilo satelītsakaru dalībnieku plānus šajā mobilo sakaru kosmosa sacensībā.

Inovatīvais britu viedtālruņu uzņēmums Bullitt Group uzsāk sadarbību ar pasaulē vadošo mikroshēmu piegādātāju MediaTek, lai laistu klajā pasaulē pirmo viedtālruni ar divvirzienu satelītziņojumu tehnoloģiju. Tālrunis un OTT satelīta pakalpojums būs komerciāli pieejami 2023. gada pirmajā ceturksnī, un piedāvājumā būs iekļauta bezmaksas satelīta SOS funkcija.

Pēdējos 18 mēnešus Bullitt un MediaTek ir sadarbojušies, lai Bullitt izstrādātajos nākamās paaudzes 5G viedtālruņos būtu iespējams izmantot tiešo savienojumu ar satelītu. Bullitt ir pirmais ražotājs, kas izmanto MediaTek 3GPP NTN (Non-Terrestrial Network) mikroshēmu. Paralēli ir izstrādāta arī patentēta programmatūra un pakalpojumu komponenti, lai nodrošinātu OTT satelītziņojumu pakalpojumu.

Ierīces programmatūra ir inteliģenta un pārslēdzas uz satelīta savienojumu tikai tad, ja nav pieejams mobilais vai Wi-Fi savienojums. Pakalpojums integrējas ar lietotāja esošajiem kontaktiem, lai nodrošinātu  netraucētu satelīta savienojumu saziņai ar tālruni, kas darbojas mobilajā tīklā. Sākotnēji nepieciešamais laiks savienojuma izveidei ar satelītu un ziņojuma nosūtīšanai ir aptuveni 10 sekundes.

Bullitt Group līdzdibinātājs Ričards Vartons (Richard Wharton) skaidro: “Bullitt izstrādā un ražo mobilos tālruņus, izmantojot Cat (Caterpillar Inc.) un Motorola zīmolu licences. Trīspadsmit gadu laikā mēs esam guvuši dziļu izpratni par mūsu klientiem, kuri sava dzīvesveida vai darba specifikas dēļ bieži atrodas brīvā dabā un bieži vien arī vietās, kur ir ļoti nestabils mobilo sakaru pārklājums. Pasaulē mobilo tālruņu lietotāji katru gadu zaudē signālu desmitiem miljardiem stundu.. Tikai amerikāņi vien zaudē mobilo sakaru pārklājumu vairāk nekā 22 miljardus stundu gadā**.  Signāla zudumu esam piedzīvojuši mēs visi. Atkarībā no situācijas tas var nozīmēt neērtības, neapmierinātību, satraukumu, trauksmi, produktivitātes zudumu vai pat dzīvības zaudēšanu.”

“Mēs jau ilgu laiku zinājām, ka risinājums ir satelīts, taču “neredzama” un nevainojama integrācija viedtālrunī rada milzīgus tehniskus izaicinājumus. MediaTek un Bullitt vieno novatorisks gars un inovāciju vēsture, tāpēc tagad, gandrīz divus gadus pēc mūsu sadarbības uzsākšanas, mēs kopīgi stāvam priekšgalā jaunai ērai telekomunikācijās un visātrākajam un visvienkāršākajam veidam, kā mūsu operatoru partneriem piedāvāt saviem klientiem absolūtu sirdsmieru.”

JC Hsu, MediaTek korporatīvais viceprezidents un bezvadu sakaru biznesa nodaļas ģenerāldirektors, piebilda: “Šī sadarbība turpina mūsu ilggadējo inovāciju vēsturi un vadošo lomu 3GPP NTN standarta izstrādē, kas apvieno mobilo un satelītu savienojumu vienā ierīcē. Papildus jaunākajām mobilajām tehnoloģijām un vismodernākajām, visefektīvākajām šūnu savienojamības funkcijām, pie kurām mēs esam strādājuši, centieni 3GPP NTN jomā veicina to, ka ierīču ražotājiem tiek nodrošināta piekļuve satelītu savienojamībai. Mēs ļoti lepojamies ar to, ka esam radījuši divvirzienu satelītu ziņojumapmaiņas tehnoloģiju, kas izmantota šajā pirmajā komerciāli pieejamajā tālrunī, un ka esam pirmie, kas radījuši ekosistēmu, kuras pamatā ir 3GPP NTN standarti satelītu sakaru jomā.”

Sagatavots izmantojot Bullitt Group preses materiālus.


Source: Zparks