airBaltic 26. gadadienā debesīs rada unikālu zīmējumu

Lai atzīmētu Latvijas lidsabiedrības airBaltic 26. gadadienu, šodien viens no airBaltic Pilotu akadēmijas studentiem Latvijas debesīs radīja unikālu skaitļa 26 zīmējumu.

Šis lidojums norisinājās studenta regulārās apmācības ietvaros airBaltic Pilotu akadēmijā un tika veikts kopā ar pieredzējušu instruktoru. Lidojumam tika izmantota Diamond DA40 – efektīvākā mācību lidmašīna, kāda šobrīd ir pieejama.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Kopš pandēmijas sākuma airBaltic veikusi ievērojamas pārvērtības, paātrinot izmaiņas, kas nepieciešamas nākotnes izaugsmei. Pēdējos 26 gados esam sasnieguši ievērojamus panākumus un esam labi pozicionēti, lai no šīs krīzes izkļūtu vēl spēcīgāki. Mēs pateicamies mūsu darbiniekiem, pasažieriem un partneriem, kuri bijuši kopā ar mums šajā ceļojumā.”

Lidsabiedrība dibināta 1995. gada agrā rudenī, Latvijas valstij un Scandinavian Airlines (SAS) vienojoties par kopuzņēmuma izveidi. Tā paša gada 1. oktobrī airBaltic veica pirmo komerciālo lidojumu no Rīgas uz Stokholmu ar SAAB 340 lidmašīnu. 1995. gada oktobrī airBaltic pārvadāja 4 400 pasažierus un veica 209 lidojumus. Pa šiem 26 gadiem airBaltic kopumā pārvadājusi vairāk nekā 46 miljonus pasažieru un veikusi vairāk nekā 780 000 lidojumu.

Šobrīd airBaltic flotē ir 32 Airbus A220-300 lidmašīnu, padarot airBaltic par pasaulē lielāko šī tipa lidmašīnu operatoru. Lidsabiedrība savieno Baltijas reģionu, veicot tiešos lidojumus vairāk nekā 90 maršrutos. Uzņēmums šobrīd nodarbina vairāk nekā 1 366 profesionāļus.

2021_10_08_airBaltic_26_years_1

Sagatavots izmantojot airBaltic preses materiālus.


Source: Zparks