airBaltic aprīkos visu Airbus A220-300 floti ar SpaceX Starlink interneta pieslēgumu lidojumos

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šodien paziņoja, ka aprīkos visu tās Airbus A220-300 floti ar SpaceX interneta pieslēguma sistēmu Starlink. Drīzumā ikvienam pasažierim būs iespēja izmantot bezmaksas ātrgaitas internetu visos airBaltic lidojumos bez reģistrācijas – no brīža, kad pasažieri iekāps lidmašīnā, viņiem būs pieejams interneta savienojums.

SpaceX izstrādātais Starlink nodrošina ātrgaitas, platjoslas internetu vairāk nekā 40 valstīs visā pasaulē, un pagājušajā gadā sāka apkalpot komerciālās lidmašīnas ar ātrgaitas internetu lidojumu laikā. Ar satelītiem, kas atrodas Zemes orbītā 550 km augstumā, kas ir vairāk nekā 65 reizes tuvāk par parastajiem ģeostacionārajiem satelītiem, Starlink sasniedz ievērojami lielāku pārraides ātrumu. Starlink var nodrošināt līdz 350 Mb/s ātru interneta savienojumu lidmašīnām, ļaujot visiem pasažieriem vienlaikus piekļūt straumēšanas spējīgam internetam un lidojuma laikā veikt darbības, kas iepriekš nebija iespējamas – videozvani, tiešsaistes spēles, virtuālie privātie tīkli un daudz kas cits.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “Šis mūsu lidsabiedrībai un nozarei kopumā ir vēsturisks brīdis. Drīzumā airBaltic kļūs par pirmo lidsabiedrību Eiropā, kas savās lidmašīnās piedāvās ātrgaitas, neierobežotu un bezmaksas satelīta internetu. Mēs turpinām uzlabot pakalpojumu klāstu mūsu pasažieriem, kuri drīz varēs izmantot šo interneta savienojumu mūsu lidojumos airBaltic tīklā Eiropā un ārpus tās.”

“Mēs esam gandarīti, ka esam atraduši īsto partneri un savienojamības nodrošinātāju – SpaceX Starlink, kas atbilst mūsu vajadzībām un apmierina mūsu vēlmes. Tā kā mums ir tirgū modernākās lidmašīnas, nākamais loģiskais solis ir ieviest modernāko interneta risinājumu šai flotei,” piebilst Gauss.

“Kļūstot par pirmo lidsabiedrību Eiropā, kas ieviesīs Starlink interneta savienojamību visai flotei, airBaltic nosaka jaunu standartu, nodrošinot saviem pasažieriem interneta pieredzi, kādu viņi ir pieraduši sagaidīt mūsdienu laikmetā,” saka SpaceX Starlink pārdošanas viceprezidents Džonatans Hofellers (Jonathan Hofeller). “Ar Starlink ātrgaitas internetu airBaltic pasažieriem internets būs vienlīdzīgs ar to, ko viņi izmanto mājās. Klienti atradīsies lidmašīnā, un internets vienkārši darbosies, padarot dažādu iepriekšējo reģistrāciju radīto stresu un lielu failu lejupielādi pirms lidmašīnas pacelšanās par pagātni.”

airBaltic sadarbosies ar SpaceX, lai iegūtu nepieciešamo papildu lidmašīnas tipa sertifikācijas apstiprinājumu. Šī produkta uzstādīšanu visai airBaltic Airbus A220-300 flotei paredzēts uzsākt šogad.

Sagatavots izmantojot airBaltic preses materiālus.


Source: Zparks