Volkswagen Latvijā prezentē savu jauno flagmani Arteon

Rīgā, 2017. gada 11. jūlijā norisinājās jaunā Volkswagen flagmaņa Arteon prezentācija. Jaunais modelis apvieno klasiskas sporta automašīnas dizaina elementus ar fāstbeka eleganci un ietilpību par pieejamu cenu.

Pasākuma laikā viesi testēja Arteon inovatīvās vadības palīgsistēmas, tostarp jaunākās paaudzes adaptīvo kruīza kontroli (ACC) ar prognozēšanas funkciju, kas tagad ņem vērā arī tādus datus kā braukšanas ātruma ierobežojumus un maršruta informāciju, automātiski koriģējot braukšanas ātrumu, adaptīvo piekares regulēšanu ar 43 dažādiem starpposmiem, progresīvo stūrēšanu, kas atvieglo gan vienkāršu braukšanu, gan sarežģītu manevrēšanu, kā arī baudīja lieliskos Latvijas skatus.

Pateicoties garajai 2841mm riteņu garenbāzei, pasažieriem aizmugurējos sēdekļos ir ievērojami vairāk vietas, bet jaunā Arteon bagāžas nodalījuma ietilpība sasniedz 1557 litrus, kas ir vairāk nekā Passat B8 modelim. Runājot par tehnisko pusi, jaunais Volkswagen modelis ir pieejams ar priekšpiedziņu vai pilnpiedziņu, kā arī papildināms ar inovatīvām vadības palīgsistēmām, aktīvu informācijas displeju, projekcijas ekrānu, kā arī ar žestiem vadāmo Discover Pro informācijas un izklaides sistēmu 9,2 collu lielajā ekrānā.

Arteon inovatīvās vadības palīgsistēmas sniedz lietotājam pilnīgi jaunu auto vadīšanas pieredzi. Pateicoties navigācijas sistēmai GPS un satiksmes datiem, jaunā, dinamiskā līkumu izgaismošanas sistēma spēj paredzēt ceļa līkuma tuvošanos un izgaismot to vēl pirms manevra veikšanas. Otrās paaudzes ārkārtas palīdzības sistēma Emergency Assist sniedz pastiprinātu drošību gadījumā, ja autovadītājs ārkārtas iemeslu dēļ nespēj turpināt vadīt automašīnu – sistēma ne tikai samazina ātrumu līdz pilnīgai apstāšanai, bet arī novirza to labajā joslā, lai netraucētu aizmugurē esošajām automašīnām.

Arteon jaunākajā Euro NCAP (Eiropas jauno automobiļu novērtēšanas programmas) testu sērijā saņēmis augstāko – piecu zvaigžņu novērtējumu, kas apliecina, ka Euro NCAP eksperti atzīst Arteon par drošas izvēles automašīnu lielizmēra segmentā. Šajā reitingā atzinīgi novērtēta ne tikai jaunā Arteon pasažieru drošība pieaugušajiem un bērniem, bet arī automobiļa vadības palīgsistēmas un tā pirmšķirīgā veiktspēja gājēju uzraudzībā. Saskaņā ar Euro NCAP Arteon saņēmis līdz šim augstāko novērtējumu lielizmēra automašīnu segmentā par gājēju uzraudzības sistēmu, daļēji pateicoties avārijas bremzēšanas funkcijai, kas jau iekļauta Arteon pamatkomplektācijā.


Source: Zparks