“Strādā jebkur!” šogad fokusēsies uz elastīgu darbu kā radošuma un inovāciju priekšnosacījumu

Šī gada 25. maijā notiks gadskārtējā “Strādā jebkur!” diena, kuras fokusā šogad – mijiedarbība starp elastīgu darbu, atvērtu pilsētvidi, tehnoloģijām un radošumu. Tāpēc elastīga darba piekritēji un interesenti 25. maijā plkst. 13:00 – 15:00 tiek aicināti  uz radošuma un tehnoloģiju festivālu “Strādā jebkur!”, kas šogad notiks Jaunajā Teikā, laukumā pie kopā strādāšanas telpām “Teikums” Gustava Zemgala gatvē 78.

Elastīgs darbs ir ne tikai iespēja sabalansēt darba un privātās dzīves vajadzības, bet arī radošuma un inovāciju katalizators. Piemēram, 2013. gadā Lielbritānijā veiktā pētījumā, aptaujājot 2800 darba ņēmējus un vadītājus, secināts, ka elastīgs darbs veicina personīgo produktivitāti, koncentrēšanās spējas un radošumu. Gandrīz puse (48 %) aptaujāto norāda, ka elastīgs darbs veicina viņu pārstāvētās organizācijas inovāciju spēju.

“Mēs bieži saprotam elastīgu darbu kā iespēju izvēlēties sev ērtāku darba laiku vai vietu, bet nepietiekami novērtējam to, ka tas sniedz milzīgu impulsu radošumam – ļaujot satikties ar citiem, mainot darba vidi un tādējādi paraugoties uz lietām no cita skatpunkta. Ļoti svarīga šādu iespēju radīšanā ir atvērta pilsētvide un radošo industriju pārstāvji, kuri, citējot Ziedoni, kā “garainis, kas veicina vārīšanos”, palīdz radīt īsto gaisotni,” norāda Renāte Strazdiņa, Microsoft Latvia vadītāja.

Microsoft ar savu pieeju ir viens no līderiem, apvienojot cilvēkus no dažādām kultūrām un valstīm, ar dažādu skatījumu uz lietām, bet tajā pašā laikā – vienotu izpratni par kopēju mērķi. Mums ir liels gods rīkot šo pasākumu kopstrādes telpās Teikums – vietā, kas pilnībā atspoguļo šīs vērtības un nodrošina elastīgu darba vidi, kas sniedz ikvienam iespēju un brīvību radīt un satikt līdzīgi domājošos,” Mindaugas Valuckas, HANNER grupas valdes loceklis un “Teikuma” dibinātājs.

Apliecinot, ka elastīgs darbs  nav izklaide, “Strādā jebkur!” ietvaros šogad tiks apvienots radošums, tehnoloģijas un arī aktuāla lietišķa informācija, kas skar tehnoloģiju izmantojumu un aktuālos, ar personas datu drošību saistītos jautājumus.

Akcijas ietvaros:

 • Elastīgs darbs un tīklošanās iespējas atvērtā un draudzīgā vidē;
 • Ekspertu diskusija par tehnoloģijām radošam un elastīgam darbam, mākslai un biznesam;
 • HoloLens un virtuālās realitātes demonstrācija;
 • Digitālo kustbilžu izstāde KUSTOLOĢIJA;
 • Ieskats Baltijas HyperTown Riga digitālās izklaides festivālā un pirmās Baltijas e-sporta līgas aktualitātēs;
 • TechHub Riga programmēšanas darbnīcas bērniem no sešu gadu vecuma;
 • Latvijas Mākslas Akadēmijas un Latvijas Kultūras Akadēmijas radošās aktivitātes un plenēri;
 • VARAM aktivitātes, kas palīdzēs orientēties valsts e-pakalpojumu klāstā (tostarp ar vietnes https://mana.latvija.lv/ palīdzību) un pārbaudīt līdzšinējās zināšanas par e-pārvaldi,  piedaloties vienotās valsts pārvaldes programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” vēstnešiem – mūziķei un māmiņai Mārai Upmanei – Holšteinei un leģendārajam aktierim Mārtiņam Vilsonam;
 • Konsultācijas par to, kas jāņem vērā ikvienam līdz ar Vispārīgās Datu aizsardzības regulas spēkā stāšanos;
 • RigaBrain smadzeņu treniņu (neuroefedback) seansi, kas optimizē smadzeņu darbību, mazina stresa sekas, veicina domu skaidrību, uzlabo atmiņu.
 • Mūzika un gardi ēdieni izsalkušajiem un nogurušajiem.

Pasākumā piedalīties aicināts ir ikviens, kuru interesē elastīgs darba stils, tā priekšrocības un iespējas. Organizācijas, kuras vēlas uzzināt vairāk un pieteikties dalībai pasākumā, lūdzam reģistrēties [email protected]. Organizatori plāno pulcēt ap 600 dalībnieku no 100 organizācijām. Dalībniekiem būs pieejams kvalitatīvs WiFi internets un dažādas partneru aktivitātes.

“Strādā jebkur!” dienas Radošuma un tehnoloģiju festivāla partneri: Draugiem Group, Gemius, Lattelecom, Latvijas Komercbanku asociācija, Microsoft Latvia, RigaBrain, Squalio, Swedbank, TechHub Riga, Teikums, Telia, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.


Source: Zparks