RTU aicina jaunos zinātniekus konkursā attīstīt komunikācijas prasmes

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina Latvijas augstskolu maģistrantus un doktorantus pieteikties konkursam «ResearchSlam», lai noskaidrotu, kuri jaunie zinātnieki vislabāk spēj stāstīt par saviem pētījumiem un zinātnisko darbu viegli uztveramā, saistošā veidā. Pieteikšanās notiek no 29. septembra līdz 21. novembrim.

Konkursa mērķis ir nodrošināt platformu, ko Latvijas jaunie zinātnieki var izmantot, lai attīstītu savas uzstāšanās prasmes, kā arī iegūtu iespēju pastāstīt par saviem zinātniskajiem atklājumiem plašākai sabiedrībai vienkārši un interesanti. «Mūsdienās zinātnes komunikācija ir kļuvusi par nepieciešamību un neatņemamu zinātnieku un zinātnisko institūciju darba sastāvdaļu visā pasaulē. Tā palīdz izglītot sabiedrību par nozīmīgiem zinātniskajiem atklājumiem, kā arī veicina zinātnē balstītu inovatīvu produktu attīstību. RTU sniedz savu ieguldījumu zinātnes komunikācijas prasmju pilnveidošanā jaunajiem zinātniekiem, organizējot konkursu «ResearchSlam» jau sesto gadu pēc kārtas,» saka RTU Doktorantūras skolas vadītāja Lita Akmentiņa.

Konkursā dalībnieki uzstājas ar stāstījumu par savu pētījumu. Lai padarītu konkursu interesantāku, uzstāšanās ir jāveido, izmantojot «PechaKucha»™ formātu (20 slaidi x 20 sekundes). Tas ir pasaulē plaši izmantots prezentāciju formāts, kas izveidots, lai izvairītos no nevajadzīgi gariem skaidrojumiem un liktu autoram koncentrēties uz būtiskāko. Dalībniekiem jārēķinās ar ierobežotu prezentācijas laiku (400 sekundes), un slaidi tiks pārslēgti automātiski.

Konkursam var pieteikties jebkuras Latvijas augstskolas un jebkuras nozares maģistrantūras, doktorantūras studenti un nesenie absolventi, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu un iesniedzot vienu minūti garu video. Tajā potenciālajiem konkursa dalībniekiem ir jāpārliecina konkursa priekšatlases komisija par savām runas prasmēm un motivāciju.

No konkursam iesniegtajiem pieteikumiem atlasīs 24 labākos. Tie, kuri tiks finālā, varēs sacensties par galvenajām balvām. Uzvarētājs iegūs 700 EUR lielu stipendiju, bet otrās un trešās vietas ieguvēji – attiecīgi 500 EUR un 300 EUR lielas stipendijas. Visiem dalībniekiem tiks nodrošinātas arī veicināšanas balvas. Balvu fondu ir sarūpējuši konkursa sadarbības partneri un atbalstītāji: AS «Swedbank», AS «Exigen Services Latvia» un AS «Latvenergo».

Konkursu organizē RTU Doktorantūras skola sadarbībā ar nodibinājumu «Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds».


Source: Zparks