Pirmdien sāksies šaha festivāls – RTU Open 2017

Pirmdien, 7. augustā, plkst. 16.30 ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora akadēmiķa Leonīda Ribicka uzrunu atklās RTU organizēto septīto starptautisko šaha festivālu «RTU Open 2017». Tas ir Ziemeļeiropā lielākais šāda veida notikums, un festivāls no 7. līdz 13. augustam notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8.

Festivāla atklāšanā piedalīsies arī Latvijas Šaha federācijas (LŠF) prezidents un Starptautiskās Šaha federācijas Baltijas zonas prezidents Āris Ozoliņš.

«RTU Open 2017» šogad notiek septīto reizi, un tā programmā iekļauti pieci turnīri. A turnīrā piedalās 340 dalībnieki no 43 valstīm, tai skaitā 42 dalībnieki no Latvijas. B turnīrā piedalās 98 šahisti, C un D turnīros – 152. Festivāla jaunums šogad ir amatieriem pielāgotais E turnīrs, kam šobrīd pieteikušies 113 šaha spēles entuziasti.

Starptautiskajā šaha festivālā «RTU Open 2017» dalībnieku skaits ir audzis no 381 pērnajā gadā, līdz jau vairāk nekā 700 šahistiem šogad. Milzīgā ieinteresētība festivālu padara par Ziemeļeiropā lielāko un prestižāko starptautisko šaha festivālu, kurā meistarībā mērojas gan augsta līmeņa profesionāļi, gan amatieri no visas pasaules.  

Šogad festivālam palielināts kopējais balvu fonds – 20 000 EUR –, no kura 2500 EUR tiks piešķirti A turnīra uzvarētājam.

Pieteikties dalībai festivālā var līdz pat tā norises sākumam «RTU Open 2017» mājaslapā goo.gl/ioENjA vai, rakstot uz e-pastu [email protected].

Pērn «RTU Open 2016» par galvenā turnīra uzvarētāju kļuva Ukrainas pārstāvis Martins Kravtsivs (Martyn Kravtsiv), savukārt Latvijas izlases dalībnieks Arturs Neikšāns ierindojās trešajā vietā.

Vairāk par «RTU Open 2017» — festivāla mājaslapā rtuopen.lv. Līderu spēļu tiešraidēm līdzi varēs sekot festivāla mājaslapā un LŠF mājaslapā sahafederacija.lv. Skatītājiem ieeja festivālā ir bez maksas.


Source: Zparks