MicroWorld eScan Internet Security Suite – drošākai ikdienai

Šodien daudzi lietotāji pat neskatoties un to, ka itin bieži saņemam jaunas ziņas par kārtējo izspiedējprogrammas vai cita datu drošības apdraudējuma atklāšanu, tomēr izvēlas sava datora aizsardzību uzticēt bezmaksas drošības risinājumiem. Tas var būt pietiekami, ja esat IT profesionālis, bet ja tāds neesat, labāk tomēr izraudzīties kādu uzticamāku risinājumu. Apskatām vienu no šādiem risinājumiem – eScan Internet Security Suite.

Iespējams, kādam radīsies jautājums – kāpēc gan jāmaksā par to, ko var dabūt par velti un turklāt vēl apstākļos, kad cilvēkiem raksturīgā pozitīvā domāšana liek uzskatīt, ka “ar mani jau nekas slikts nenotiks”. Ir vairāki iemesli, kādēļ tā domāt nav gluži pareizi.

Bezmaksas risinājumu veidotāji bieži velta daudz mazāk uzmanības un resursu tam, lai to drošības risinājums būtu tik efektīvs, cik vien iespējams. Savukārt citi izstrādātāji bez maksas piedāvā drošības programmas, kam ir tikai daļa funkcionalitātes, kas piemīt viņu pašu maksas programmām.

Tādēļ iesakām izraudzīties kādu no vadošajiem drošības risinājumiem, ko veido kompānijas, kam drošības risinājumu izveide un attīstīšana ir bizness un maizes darbs. Viena no šādām kompānijām ir MicroWorld, kuras produkti ar eScan marku ieņem stabilu vietu labāko desmitniekā un pat augstāk.

Precīzu drošības risinājuma “labumu” noteikt ir grūti, lai neteiktu, ka tas ir neiespējami, jo drošības situācija mainās un katram izstrādātājam palaikam gadās kāds misēklis. No tā nav izsprucis neviens ražotājs, pat tie, kas regulāri gozējas jau minētajā labāko desmit sarakstā.

Tāpēc konkrēta produkta izvēli bieži nosaka ieradums vai kādas papildu funkcijas, kas lietotājam šķiet svarīgas. Apskatāmajam eScan Internet Security Suite arī ir iespējas, kas piemīt ne tuvu visiem konkurentiem.

Standarta rādītāji

Saprotama lieta, ka arī tradicionālā funkcionalitāte nedrīkst palikt novārtā, tādēļ sniegsim nelielu ieskatu AV-Test veiktajos testos, kas atklāj, cik labi drošības risinājums tiek galā ar iespējamiem ikdienas drošības draudiem.

2016. gada septembrī un oktobrī Windows 10 vidē veiktajos testos atklājās, ka eScan spēj aizturēt 100 procentus no zināmiem draudiem un 98 procentus no jauniem drošības draudiem.

Pārlūkprogrammas testā eScan no 1.2 miljoniem testa paraugu pareizi atklāja visas inficētās un atpazina visas tīrās mājaslapas.

Veiktspējas testā eScan vislielāko datora ātrdarbības samazinājumu uzrādīja failu kopēšanas testā. Šis arī ir vienīgais tests, kura rādītājs ir zem vidējā 22 testēto drošības risinājumu konkurencē. Kopumā veiktspējas testi parāda, ka ir iespēja brīžiem sajust antivīrusa izraisītu datora veiktspējas samazināšanos kopējot failus un tātad arī instalējot programmas.

Papildu lietas

Var secināt, ka veiktspējas un aizsardzības rādītāji ir labi. Toties papildu iespējas, ko nodrošina eScan, ir patiesi ievērības cienīgas.

eScan piedāvā tiešsaistes rezerves kopēšanas risinājumu. Tas ir noderīgi gadījumā, ja datoram uzbrucis kāds vīruss un bojājis datus. Tad tos var atjaunot no šīs tiešsaistes rezerves kopijas.

Lai minimizētu iespēju ievazāt kādu ļaunatūru, eScan automātiski skenē e-pastu, ziņojumapmaiņu un arī datoram pieslēgtās USB atmiņas iekārtas.

Paroļu pārvaldnieks pasargās paroles no nozagšanas pat tad, ja kādam hakerim būs izdevies piekļūt jūsu datora failiem.

Savukārt eScan Rescue Mode režīms ļauj ielādēt datoru drošā vidē. Tam nav nepieciešams kompaktdisks, kā daudziem citiem risinājumiem. Šajā drošajā režīmā var veikt sistēmas skenēšanu un attīrīšanu un izlabot izmaiņas sistēmas reģistrā, ko veikuši vīrusi un cita ļaunatūra.

Visu minēto papildina viegli konfigurējams ugunsmūris. Šādas iespējas piemīt tikai retajam tīmekļa drošības risinājumam.

Secinājums

Kaut arī kopējot failus eScan Internet Security Suite nedaudz atpaliek no konkurentiem ātrdarbības ziņā, tomēr risinājums nodrošina labu aizsardzību pret drošības draudiem tīmeklī. eScan Internet Security Suite piemīt arī virkne īpašību, kas ir reti kura konkurentu risinājuma arsenālā.


Source: Zparks