Latvijas IT vadītāju radītā forumā diskutēs par nozīmīgākajām nozares tendencēm

2017. gada 9. novembrī “RIGA COMM 2017” izstādes laikā Ķīpsalā norisināsies “Executive Forum” – vienīgā Latvijas IT profesionāļu veidotā diskusiju platforma, kas jau ceturto gadu pulcē zinošākos IT ekspertus, uzņēmējus un citu jomu pārstāvjus. Šogad forums diskutēs par jaunākajiem mākoņdatņu un kiberdrošības risinājumiem, mākslīgo intelektu, kā arī finanšu tehnoloģiju sektora attīstību – šī brīža nozīmīgākajām nozares aktualitātēm pasaulē.

“Daudzas tehnoloģijas joprojām ir agrīnā stadijā, taču to potenciāls nav apšaubāms. Arvien biežāk ir novērojama to apvienošanās un konverģence, kas turpina veidot jaunas nozaru platformas. Tikai tie, kuri pielāgosies pārmaiņām un laikus mācēs identificēt jauno tehnoloģiju potenciālu, būs spējīgi konkurēt. Tāpēc foruma mērķis ir veidot zinošu un spēcīgu Latvijas IT kopienu, kas, sekojot līdzi pasaules tendencēm, spētu tās ieviest Latvijas uzņēmumu, organizāciju un iestāžu vadības procesos,” stāsta Proact IT Latvia izpilddirektors Dmitrijs Šarafutdinovs.

Forumā tiks apskatīti septiņi temati, kurus pārrunās eksperti gan no ārvalstīm, gan Latvijas. Viens no foruma centrālajiem tematiem saistīts ar finanšu sektoru un pārmaiņām, ko tajā nesušas informācijas tehnoloģijas. Par finanšu nozares nākotni diskutēs Latvijas Komercbanku asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa, savstarpējo aizdevumu platformas TWINO tehnoloģiju vadītājs Eduards Bezprozvanovs, kā arī pārstāvji no vadošajām līzinga kompānijām un apdrošināšanas sabiedrībām.

Ar kiberdrošības operācijas centriem un iespējām analizēt un automatizēt drošību reāllaikā iepazīstinās Robins Krons (Robin Crohn), uzņēmuma Splunk vecākais kiberdrošības pārdošanas inženieris. Kronam ir vairāk nekā 15 gadu pieredze identitātes un piekļuves pārvaldībā, drošības informācijas vadībā, datu zaudējumu novēršanā un šifrēšanā, kā arī citās ar drošību saistītās jomās. Splunk ir viens no vadošajiem kiberdrošības uzņēmumiem, kas palīdz uzņēmumiem atklāt un apkarot kiberdraudus reāllaikā.

Pašmāju inteliģento tehnoloģiju uzņēmuma Apply dibinātājs un vadītājs Agnis Jakubovičs stāstīs par mūsdienu realitāti – mākslīgo intelektu un uzņēmuma ieguvumiem to lietojot, piemēram, izmantojot mākslīgo redzi. “Mākslīgā redze nav tālas nākotnes redzējums, tā pieejama jau šodien. Roboti spēj noteikt, kur sākas un beidzas TV reklāmas un kas ticis reklamēts, atpazīt priekšmetus un to uzbūvi, bet pavisam drīz tie spēs saskaitīt ne tikai lielveikala apmeklētāju skaitu, bet noteikt to dzimumu, vecumu un rasi,” atklāj Jakubovičs. Viņš IT nozarē darbojas jau 20 gadus un pirms sava uzņēmuma izveidošanas strādājis kā programmētājs, analītiķis un projektu vadītājs.

Tāpat forumā būs iespēja uzzināt par aktualitātēm mākoņdatņu izmantošanā, sociālas inženierijas un kiberdrošības tendencēm, blockchain tehnoloģiju.

“Executive Forum” ir IT vadītāju veidota diskusiju platforma uzņēmējiem, IT un citu nozaru vadītājiem par pieaugošo informācijas tehnoloģiju lomu ikvienas organizācijas vadības procesos. Jau ceturto gadu platformas saturu izstrādā IT vadītāji, kuri iepriekš izanalizējuši nozares svarīgākās attīstības tendences. Executive forumu organizē Proact IT Latvia. Ieeja forumā bez maksas pieejama visiem “RIGA COMM 2017” apmeklētājiem.

Autors: Peses relīze


Source: Zparks