Kuras automašīnas ir ar vislielāko bagāžnieku?

Braucam mēs daudz un bieži. Nereti mašīnā pārvadājam kaudzi lietas – sākot ar darba dokumentu kastēm un lielajiem iepirkumu maisiem un beidzot ar bērnu ratiem un baloniem no ballītes.

Nereti piekraujam automašīnas salonu ar mantām, kas ne tikai apgrūtina pasažieru ērtību, bet arī mēdz traucēt šofera ceļa redzamībai un novērš uzmanību. Izvēloties automašīnu ar lielu bagāžnieku, mēs varam būtiski ietekmēt ne tikai komfortu, bet arī drošību. Tāpat arī ir ērti, ja pie lielāku priekšmetu pārvadāšanas, nav jāmeklē papildus transports – varam to izdarīt paši ar savu auto.

Lai gan parasti liekas, ka liela aizmugures daļa ir džipiem, tā nebūt nav – ražotāji piedāvā vidējā un pat mazā izmēr auto ar ietilpīgiem bagāžas nodalījumiem. Bagāžnieka apraksts tiek veidots litros, kas iespējams neko daudz nepalīdz viens pats par sevi, tomēr tas ir vērtīgi salīdzināšanai, lai saprastu atšķirību – kurš lielāks un kurš mazāks.

Mazās mašīnas

Ja ir vieta visiem nepieciešamajiem ģimenes pasažieriem, mazā izmēra automašīnas ir ne tikai izmaksu ziņā ļoti gudra izvēle, bet ar to arī ir ļoti ērta pārvietoties pilsētu vidē, kā arī vienmēr var atrast stāvvietu.

Nevar noliegt, ka bieži šīm mini mašīnām bagāžas nodalījums ir ļoti mazs, taču ir daži ražotāji, kuri ir izdarījuši teju neiespējamo – uzdizainējuši mazu mašīnu ar proporcionāli lielu bagāžnieku, kas ir pilnīgi pietiekams ikdienas vajadzībām.

Kā piemēram Volkswagen Polo vai Audi A1, kuru tilpums bagāžas nodalījumam ir ap 350 litriem, kas parasti ir sagaidāmais izmērs vidējā izmēra automašīnai, ar ko pietiek gan iepirkuma maisiem, gan salokamajiem bērnu ratiem. Nolaižot aizmugurējos krēslus, iespējams sasniegt pat 1100 litrus, kas ļauj pārvest jau, piemēram, nakts skapīti vai lielos ceļojuma koferus.

Vidēja izmēra mašīnas

Lai gan parasti liekas, ka lielai ģimenei ir nepieciešama liela mašīna, nereti vidēja izmēra mašīnas dizains ir ideāli piemērots piecu cilvēku ģimenei. Šajā gadījumā tieši plašais bagāžas nodalījums ir tas, kas dod iespēju salonu atstāt tikai pasažieriem, nepiekraujot to ar liekām mantām.

Pilsētas vidē vēljoprojām ērtāka izvēle ir vidēja izmēra automašīna, kas atvieglo gan ikdienas pārvietošanos, gan stāvvietas atrašanu. Šajā kategorijā kā vieni no ieteiktākajiem pārstāvjiem ir Peugeot 308 un Nissan Leaf.

Peugeot 308 bagāžnieka tilpums hečbekam ir 500 vai pat 660 litri SW modelim, kas ir ļoti ievērojams lielums vidējā izmēra automašīnai. Nolaižot aizmugurējos krēslus, tilpums palielinās līdz pat 1300 litriem, kas jau ir piemērots lielu lietu pārvadāšanai.

Lielās mašīnas

Izvēloties liela izmēra automašīnu, ir priekštats, ka tā vienmēr nāks komplektā ar ietilpīgu bagāžnieku. Šis uzskats ir maldinošs. Šo automašīnu akcents ir uz to, lai tajā varētu pārvadāt lielāku pasažieru skaitu maksimāli ērtos apstākļos.

Vidēji pusei no lielo automašīnu modeļiem bagāžas nodalījuma tilpumam nav atšķirība no vidēja izmēra mašīnas ar lielu aizmugurējo daļu. Patiesībā daļai lielo mašīnu bagāžnieks ir pat mazāks, tāpēc, ja vēlies ne tikai lielu automobili, bet arī lielu bagāžnieku, vienmēr rūpīgi pārbaudi izvēlētā modeļa parametrus.
Viens no ekspertu ieteikumiem patiesi lielai aizmugurējai daļai ir Citroën C5 Aircross, kura bagāžas nodalījuma tilpums ir 580 litri tad, kad visi pasažieru krēsli ir atbīdīti maksimāli tālu. Samazinot distanci starp priekšējo un aizmugurējo krēslu rindu, tilpumu iespējams palielināt līdz pat 720 litriem, bet, nolaižot krēslus, tas palielinās līdz 1630 litriem.

Ne tikai šim modelim, bet lielai daļai lielo automašīnu aizmugurējos krēslus var nolaist pilnīgi līdzeni. Tādejādi tiek radīta ērta vieta lielu priekšmetu pārvadāšanai, gultasvietai ceļojuma laikā vai drošai mājdzīvnieku transportēšanai.

Automašīna ar 8 pasažieru vietām

Ja automašīna tiek meklēta, piemēram, ceļojumiem, un tā ir ne tikai ikdienas transporta līdzeklis, bet tajā patiesi ir plānots pārvadāt gan lielu skaitu cilvēku, gan daudz mantas un doties arī garos izbraucienos, tad ir vērts apskatīt busiņus.

Par 2022. gada mašīnu ar vislielāko bagāžnieku ir atzīta Peugeot e-Traveller un Citroen e-SpaceTourer, kuri abi ir elektroauto ar līdzīgu kastes veida dizainu. Tiem ir pieejami dažāda izmēra modeļi. Lielākajai XL versijai bagāžnieka nodalījums ir 989 litri, pārvadājot 8 cilvēkus, bet, nolaižot trešo pasažieru rindu, tilpums var sasniegt līdz pat 2380 litriem.


Reklāmraksts


Source: Zparks