GoPro HERO5 Black – evolūcija pareizajā virzienā

GoPro nav nepieciešama ne īpaša iepazīstināšana, ne reklāma. Visi tāpat zina, ka tās ir tās mazās kameriņas, kas uzņem kvalitatīvus video. Apskatām GoPro Hero 5 Black Edition, kas atbrīvojusies no ūdensdrošā ietvara un piedāvā digitālu video stabilizāciju.

HERO5 Black apvienotas HERO4 Black un Silver labākās īpašības, tās papildinot ar jaunām iespējām. Interesantākās jaunās lietas ir digitālā video stabilizācija, RAW formāts fotogrāfijām un GPS uztvērējs video un attēlu ģeomarķēšanai.

No 4. sērijas Silver modeļa mantots ekrāns. Tiesa tas ir lielāks – 2 collas pa diagonāli. Ekrāns ir skārienjutīgs, kas apvienojumā ar uzlabotu interfeisu būtiski atvieglo dažādu režīmu iestatīšanu.

HERO5 Black ir ūdensdroša līdz 10m bez ietvara. Tas ir maz salīdzinot ar HERO4, kas kaut arī tikai ietvarā, tomēr ir ūdensdrošas līdz 40 m. Tomēr, ja vēlaties HERO5 Black iegremdēt dziļāk, to var atrisināt iegādājoties GoPro Super Suit Dive ietvaru. Tas nav iekļauts standarta komplektācijā, toties pasargās HERO5 Black pat 60m dziļā ūdenī.

Kameras vadībai var izmantot vienkāršas balss komandas angliski. Tās darbojas, un brīžiem atvieglos kameras vadību. Piemēram, ja abas rokas ir aizņemtas ar citām lietām, un nav iespējams nospiest slēdža pogu vai kā citādi (no tālvadības pults vai tālruņa) dot komandu kamerai.

Noderīgs jaunums ir LINEAR uzņemšanas režīms vai pareizāk skata lauks. Šajā režīma uzņemtie attēli un video ir bez zivs acs attēla kropļojuma.

Video redzami visi iespējamie HERO5 Black skata lauki

Tiem, kuri vēlas lielākas kontroles iespējas, noderīgas būs Protune iespējas. Lai arī, tas nav jaunums, tomēr, ja vēlēsieties, ļaus iestatīt, piemēram, ekspozīcijas laiku, ierakstīt labākas kvalitātes skaņu atsevišķā audiofailā u.c.

Foto režīmā HERO5 Black uzņem tikai 12 MP attēlus. Nav iespējas mainīt attēla izšķirtspēju, kā to ļāva iepriekšējie modeļi. Jāatzīst, ka šis ir pareizs solis kameras vadības vienkāršošanas virzienā, jo diez vai kāds uzņem zemākas izšķirtspējas attēlus. Un pat ja tādi nepieciešami, tos var viegli iegūt datorā. Ir saglabāti visi time-lapse režīmi kas ļaus veidot interesantas attēlu virknes.

Foto iespējas papildina arī HDR režīms un iespēja uzņemt RAW formātā. GoPro plašāka dinamiskā diapazona attēlus sauc par WDR (Wide Dynamic Range) attēliem. RAW attēli, kuru failu paplašinājums ir GPR, kā jau RAW, ļauj veikt pēcapstrādi datorā un iespējams iegūt labākas kvalitātes attēlus vai veikt kādas manipulācijas, kas JPG formāta attēlam nav tik efektīvi veicamas, vai pat nav iespējamas. Interesanti, ka GPR attēlu faili ir mazākai nekā JPG.

Kameras enerģijas vajadzības nodrošina nomaināms 1220 mAh akumulators, kas ir nedaudz ietilpīgāks par priekšgājējiem, bet nav ar tiem savietojams. Jāatzīst, ka HERO5 Black darbības ilgums ar vienu akumulatoru ir jūtami lielāks, nekā tas bija HERO4. Tuvāk divām stundām, nevis vienai, kā tas ir HERO4. Tas, protams, ir patīkami.

Daži parametri

  • Video režīmi un maksimālais kadru skaits sekundē (fps): 4K/30fps, 2.7K/60fps, 1440p/80fps, 1080p/120fps, 960p/120fps, 720p/240fps, WVGA/240fps
  • Video kodeks un maksimālais plūsmas ātrums: H.264, 60 Mb/s
  • Svars: 117g
  • Izmēri: 44.6x62x32.7 mm
  • Aptuvenā cena: ap 430 €

Secinājumi

Video režīmu un citu uzņemšanas parametru ziņā HERO5 Black no HERO4 Black ļoti neatšķiras un zinātāji apgalvo, ka abām ir vienādi sensori. Tomēr skārienjutīgs ekrāns, uzlabota akumulatora veiktspēja un galvenais, ūdensdrošums bez papildu ietvara, jauno HERO5 Black padara par krietni labāku izvēli.

Tomēr, ja šīs jaunās un nenoliedzami noderīgās lietas nav izšķirošas kameras ikdienas lietojumos, var droši izvēlēties HERO4 vai pat kādu konkurentu izstrādājumu.

GoPro HERO5 Black testa video


Source: Zparks