CEBIT 2018. Jauns koncepts, jauni datumi – digitālais festivāls šogad 11 – 15. jūnijā.

CEBIT 2018 – Biznesa risinājumu konservatīvo B2B uzvalku nomaina vasarīgs start-up kultūras iedvesmots IT risinājumu forums T-kreklos.
CEBIT nu jau daudzus gadus ir neatņemama Hanoveres sastāvdaļa. Neskaitāmi Latvijas IT uzņēmumi ir apmeklējuši tehnoloģiju risinājumu izstādi gan kā dalībnieki, gan kā apmeklētāji.

Izstāde mainās

Tie, kas izstādi ir apmeklējuši regulāri, noteikti ir pamanījuši pārmaiņas šo gadu laikā. Lielie milži nu var atļauties īrēt veselas halles savu risinājumu prezentācijai; dažādu verķīšu, gadžetu un tehnikas izstrādājumu paliek arvien mazāk, jo šis fokuss ir pilnībā IFA izstādes pārziņā; neskatoties uz lielo haļļu skaitu Hanover Messe izstāžu kompleksā, vien daļa ir aizpildīta. Izstāde mainās, apmeklētājs mainās, uzņēmumu prasības pret IT sektora produktiem mainās.

Savukārt vien sākotnēji nelielā izstādes daļa, kas eksponēja jaunuzņēmumus, aug arvien lielāka un izstādē lielos IT risinājumu milžus sāk nomainīt daudz mazu jaunu IT risinājumu izstrādātāji no neskaitāmām Eiropas un Āzijas valstīm. Šogad izstādē piedalīsies vairāk nekā 350 jaunuzņēmumi! Būs speciāli pasākumi, semināri un iespējas aplikāciju izstrādātājiem un programmētājiem.

Izstādes rīkotāji šoreiz ir pareizi uzķēruši tendenci, un šogad izstādes koncepts tiek visai ievērojami mainīts, pārvēršot to par sava veida kontaktu apmaiņas un pasākumu klubu. Arī pasākumi tiks noturēti ne vien izstāžu kompleksā, bet arī pašā pilsētas centrā. Latvijas IT izstrādātājiem, tas patiesībā nozīmē visai pozitīvas pārmaiņas, jo mēs Latvijā vairumā gadījumu esam mazi uzņēmumi un mums ir nepieciešami jauni biznesa kontakti Eiropā necenšoties konkurēt ar IT pasaules milžiem, kas savā ziņā diktē dalības cenas arī pārējiem mazākiem.

Tehnoloģijas kā emocijas

Savdabīgi, bet jaunais CEBIT vēlas radīt tādu kā burziņa atmosfēru, pierādot, ka tehnoloģijas nav tikai darbs vai IT risinājumi – tehnoloģijas var būt iemesls, lai dažādi uzņēmēji sanāk un strādā kopā. Izstādes rīkotāji sola arī pilnu buķeti ar jaunām tendencēm – izstādes teritorijā pārvietosies pašbraucošie auto, dažādi lidojoši un rāpojoši piegādes roboti, speciāli veidotas sanāksmes tiem, kas interesējas par blockchain, mākslīgā intelekta risinājumiem un citām jaunām tehnoloģiju tendencēm.

Izstādes rīkotāji vēlas uzsvērt vizuāli to, kā šīs tehnoloģijas mainīs mūsu dzīvi, stimulējot apstākļus, kad šo tehnoloģiju veidotāji, IT profesionāļi un citu profesiju pārstāvji sanāk kopā un iezīmē vīziju rītdienas risinājumiem, rītdienas biznesa transformācijām.

Četri pamata elementi dažādās krāsās

CEBIT 2018 izstādes plāns ar tematiskajām hallēm un ievērojamākajiem notikumiem

#frb_tabs_1967089940 .frb_tabs-content {
color:#555555;
border:2px solid #e7e7e7;

}
#frb_tabs_1967089940 ul:first-child a {
color:#333333;

}
#frb_tabs_1967089940 ul:first-child a.active{

padding-bottom:10px !important;
border-bottom:2px solid #c0392b;
}
#frb_tabs_1967089940 ul:first-child a:hover{

padding-bottom:10px !important;
border-bottom:2px solid #c0392b;
transition: border-bottom-color 300ms;
-webkit-transition: border-bottom-color 300ms;
}

digitālā ekonomika

skats nākotnē, rītdienas tehnoloģijās

pārveidots konferenču formāts, 10 hallēs kopā noturot 500 dažādas prezentācijas, ko var apmeklēt visi

festivāls, kurā tehnoloģijas tiks izmantotas gan izklaides, gan kontaktu dibināšanas un viedokļu apmaiņas vajadzībām (atvērts katru dienu līdz pat 11 vakarā), turklāt būs daudz īpašas “ielas ēdiena” tirdzniecības vietas, nodrošinot ievērojamu sēdvietu skaitu, kur runāties arī ko piekožot klāt.

Lielie zīmoli

Neskatoties uz lielo īpatsvaru ar dalībniekiem jaunuzņēmumiem, lielie arī nekur nav pazuduši.
Būs gan neiztrūkstošie SAP, IBM, Telekom, Intel, Huawei un citi, kas mūs izklaidē ar bagātīgi iekārtotiem stendiem un vizuālām prezentācijām. Tāpat dalībnieku vidū būs dažādi citi zīmoli, ko pazīstam ikdienā, taču kas nav līdz šim īpaši uzsvēruši savu tehnoloģiju ekspertīzi, piemēram, Volkswagen, BMW, Bosch un citi.

CEBIT izklaides

d!Campus nodrošinās lielisku ballīti no darba nogurušajiem izstādes apmeklētājiem, būs gan dzīvā mūzika dažādu rokgrupu izpildījumā, gan robotu grupa, daudz ēdamā, dzeramā un kompānijas. Cebit šogad rūpēsies par to, lai pasākums nebūtu vienīgi darbs un sarunas baltos stendos, lai izklaide un kompānija nav jāmeklē ārpus lielā izstāžu kompleksa.
Turklāt Cebit šogad nenorisināsies vien izstāžu kompleksā, jo izstādes rīkotāji ir vienojušies ar Hanoveres pašvaldību par neskaitāmiem pasākumiem pilsētas centrā. Viens no regulārākajiem laukumiem, kur būs dažādas digitālās svinības, būs pilsētas Kropke laukums, kas ir vien pāris soļu attālumā no centrālās stacijas. Šādā veidā Cebit arī pilsētas iedzīvotājiem vēlas sniegt dalību digitālā festivālā, kura svinībās piedalīties visi pilsētas iedzīvotāji.
Šodien jau ir izpārdoti 40% no plānotajām ieejas biļetēm.

Uzņēmumi – dalībnieki ir atsaukušies jaunajam Cebit konceptam un visai ievērojamā skaitā tiks pārstāvēti tieši jauni uzņēmumi, kurus, iespējams, iepriekš Cebit nebūsim redzējuši. Skaidrs, ka mainoties izstādes koncepcijai, mainās gan izstādes apmeklētājs, gan dalībnieks.

Iespējams, šī ir iespēja arī Latvijas IT risinājumu uzņēmumiem atbraukt kaut vai apmeklētāja statusā, bruņoties ar ievērojamu vizītkaršu skaitu un izmantot šīs dienas, lai salīdzinoši netālu no Latvijas atrastu jaunas sadarbības iespējas.


Noderīgas saites:
Lejuplādēt izstādes plānu [PDF] vai apmeklēt interaktīvu karti. Biļetes iepriekšpārdošanā šeit.


Source: Zparks