airBaltic ievieš elektroniskos lidojumu plānus pilotiem

Latvijas lidsabiedrība airBaltic nesen ieviesusi jaunu ilgtspējas projektu, aizstājot pilotu instruktāžas dokumentāciju ar elektroniskiem lidojumu plāniem, kuriem airBaltic piloti spēs piekļūt savos iPad planšetdatoros.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Mēs pilotu darbā iPad planšetdatorus ieviesām jau 2014. gadā, katru gadu ietaupot milzīgu daudzumu papīra un nodrošinot papildu darbības efektivitāti. Tagad mēs speram vēl vienu nozīmīgu soli elektroniskās lidojumu somas projektā, ar digitālu risinājumu aizstājot vienu no pēdējiem materiāliem, ko pilotiem bija nepieciešams izdrukāt pirms katra lidojuma.”

Pilotu instruktāžas dokumentācija satur lidojuma informāciju, laikapstākļu prognozes un informāciju par konkrētām lidostām, kā arī daudz ko citu. Lidojuma laikā pilotiem šīs veidlapas jāaizpilda ar roku un jāiesniedz tās apstrādei pēc lidojuma. Tagad viss šis process nodrošināts ar iPad planšetdatoriem.

airBaltic jau 2014. gadā ieviesa iPad planšetdatorus pilotu darbā, sniedzot iespēju izvairīties no nepieciešamības katrā lidojumā līdzi ņemt aptuveni 10-15 kilogramus ar lidojumam nepieciešamo informāciju, rokasgrāmatām un uzziņu materiāliem. Pēc trīs gadiem iPad tika ieviesti arī airBaltic apkalpes ikdienā.

airBaltic_flight_plans

2020. gada oktobrī airBaltic publiskoja savu pirmo ilgtspējas ziņojumu, sniedzot informāciju par airBaltic un tās meitasuzņēmumu ilgtspējas rādītājiem 2019. gadā. Detalizēts airBaltic ilgtspējas ziņojums ir pieejams lidsabiedrības mājaslapā: https://www.airbaltic.com/about/investors/sustainability_report_2019_en.pdf.

Sagatavots izmantojot airBaltic preses materiālus


Source: Zparks