3D printēta stārķa kāju ortoze

Šis būs viens no stāstiem kurā pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, šājā gadījumā 3D printerim, cilvēce ir spējusi izlīdzēt kādam kurš pats to nav spējis.
Latviešu kompānija MassPortal, kuri ražo 3D printerus, ir radījuši 3D printētu kāju ortozi nelaimē cietušam stārķim.

Nelaimē cietušais stārķis tika atrasts dziļi laukos, iesprūdis starp dzelžiem un striķiem.
Stārķis cieta milzīgas sāpes. Viņa kreisā kāja bija deformēta un labā kāja bija cietusi tik daudz, ka stārķis vairs nevarētu normāli funkcionēt dabā. Viņš vairs nevarēja pastaigāt, vai normāli nostāvēt neciešot sāpes.
Stārķa aprūpētāji mēģināja dažādas pieejas un terapijas stārķa aprūpē taču tās visas nespēja krasi uzlabot viņa veselības stāvokli.
Kājas amputācija nebija risinājums, jo pastāvēja maza iespēja, ka stārķis pēc operācijas pamodīsies lielā stresa un anestēzijas dēļ.
Tika izlemts kāju paturēt taču radās jauna ideja, izmantot līdzīgu metodi ortozēm.
Stārķa aprūpētāji sadarbojās ar kompāniju MassPortal, lai kopīgi rastu risinājumu stārķa problēmai.
Kāja tika izmērīta un tai tika izveidota speciāli viņam piemērota 3D printēta kājas ortoze. Tika izveidotas ortzes abām stārķa kājām.
Tām vajadzēja būt spēcīgām, noturīgām un lokanām, lai maksimāli atveidotu stārķa dabīgās kājas. Tika izveidotas vairākas ortēzes, lai labāk spētu sasniegt vēlamo rezultātu kurš stārķim būtu piemērotāks.

3D printēšana atļauj ērti un ātri izveidot ko tik unikālu un advancētu kā kājas ortoze stārķim. Šīs ortozes tika printētas uz vietas MassPortal birojā. Tās tika pielāgotas un atkārtoti dizainētas, lai tās stārķim derētu labāk. Vislabākais rezultāts tika sasniegts, ja ortozē tika ievietots neliels gabaliņš švames, kurš ļāva stārķim izdarīt spiedienu uz kājas un balansēt neizraisot daudz sāpju.
Tagad stārķis mēģina staigāt aizvien biežāk un pierast pie jaunajām ortozēm.
Viņa dzīvība joprojām gulstas viņa aprūpētāju rokās, taču tagad stārķim ir dota otrā iespēja dzīvot. Pateicoties tehnoloģijām mēs varam izdarīt vairāk un labāk, tāpēc vairosim cilvēcību un palīdzēsim, ja spēsim kā līdzēt.

Source: Zparks