Samsung bilžu rāmis tavā istabā – THE FRAME

Lasot šo rakstu dungojam līdzi – “mazā bilžu rāmītīī.. man ir bilde ta’ava”. Ar to atšķirību, ka bilde ir liela – 55 vai 65 collas.
Izziņojot UHD, atceros, ka pat žurnālisti šaubījās, vai tik augstas izšķirtspējas televizori būs noderīgi lietotājiem, ņemot vērā pieejamo saturu, kas lielākoties ir labi ja HD kvalitātē. Nu ir pagājis kāds laiks un mēs redzam gan mazumtirdzniecības pieaugumu, gan ražotāju centienus laist tirgū arvien jaunus modeļus.
Šodien varam teikt, ka UHD ir atnācis un parādīsies arvien vairāk mājokļos.

Samsung’am bija laiks parādīt kaut ko jaunu un tas ir QLED. QLED ir gaišāks, rāda vēl vairāk krāsas un nodrošina labāku attēla kvalitāti. Mēs zinām, ka galvenā TV funkcija ir laba bilde! Tomēr dažādas attēla veidošanas tehnoloģijas savā starpā konkurē un lietotāji kļūst arvien imūnāki pret dažādiem saīsinājumiem, apzīmējumiem un citām tehnoloģiskām niansēm. Galvenais, lai labi rāda. Līdzīgi kā superauto tirgū, mums ir dažādi superauto ar 1000 un vairāk zirgspēkiem, bet auto pamatlietotāju interesē – lai labi brauc, ir taupīgs un smuki izskatās.

Par televizoriem gan jāatzīmē, ka viens gan ir spēkā – lielāks cilvēkiem joprojām liekas labāks. Un kamēr vidusmēra mājokļu kvadratūra pieaugot urbanizācijai paliek arvien mazāka, TV mūsu mājokļos paliek arvien lielāki. Lielāka nozīme tiek piešķirta arī tam kā tie izskatās un iederas interjeros. Līdzīgi kā ar viedtālruni, arī televizoram ir .. tikai ekrāns ar šauru malu. Šodien tas ir plāns un mala riņķī nu jau ir tik šaura, ka ražotājiem ir problēmas novietot logotipu. Savukārt lietotājiem ir problēmas glīti novietot lielu televizoru savās istabās. Un kur nu vēl visi vadi un saistītās iekārtas, skaļruņi u.c. Risinājums ir montēt televizoru pie sienas un visas iekārtas, kas ir saistītas ar TV iegādāties tādas, kas strādā bez vadiem. Savādāk visiem vadiem aiz televizora, kas piestiprināts pie sienas vienkārši nav vietas un vadu kūlis, kas no tā karājas, galīgi neizskatās labi, lai cik dārgs un glīts būtu televizors.
Un lai televizors būtu pilnībā pie pašas sienas, Samsung nācās pilnībā no jauna pārstrādāt stiprinājumus. Turklāt šim vienam stiprinājumam ir jāpilda dažādas funkcijas, lai televizoru ar šo stiprinājumu varētu lietot arī, uzstādot uz “kājas”.

The Frame

Lai TV, kad izslēgts, nebūtu tikai melns klucis pie sienas, Samsung ir izveidojis attēla veidošanas konceptu “the frame”, lai brīžos, kad TV neskatāmies, tas varētu tikt izmantots kā rāmis fotogrāfiju vai mākslas darbu attēlošanai.
Risinājums ir papildināts ar gaismas jūtības sensoru, kas ļauj attēlu veidot ne spilgtāk, ne vājāk kā pārējām īstajām fotogrāfijām vai mākslas darbiem, kas jums karājas pie sienas. Rezultātā viss izskatās labi kopskatā un lūdzu – jūsu mājoklī nu ir arī pasaules atzīti mākslas darbi, jo televizorā varam attēlot visu, ko vēlamies. Savas bildes tuvākas? Lūdzu!

Jā, izskatās skaisti, bet – kas notiks ar mūsu elektrības rēķinu? Par laimi, Samsung par šo ir padomājis, jo TV ir aprīkots ar sensoriem un ja TV jūt, ka telpā neviena nav, tas izslēdzas. Savukārt pustumsā automātiski tiek samazināts TV spilgtums. Šie rāmīši, kas ir apkārt pašam televizoram arī ir izpildīti dažādā kokā un piedāvā iespēju, ka lietotājs pats tos pat var nokrāsot kādā krāsā vien vēlas, lai tas saskanētu ar pārējo mājokļa interjeru.

“The Frame” sasniegs lietotājus Eiropā maija beigās un būs pieejams 55 un 65 collu izmēros.


Source: Zparks